Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny pożar na platformie w Zatoce Meksykańskiej

0
Podziel się:

Straż przybrzeżna: Katastrofa ekologiczna nam nie grozi.

Kolejny pożar na platformie w Zatoce Meksykańskiej
(PAP/EPA)
bEUgvPoB

W Zatoce Meksykańskiej doszło do eksplozji na kolejnej platformie wydobywczej, tym razem należącej do firmy Mariner Energy. Przy płonącej platformie pojawiła się plama ropy długości 1,5 km - poinformowała amerykańska straż przybrzeżna.

Reuters pisze, że wyciek ropy jest niewielki i nie wydaje się, by czwartkowa eksplozja była równie poważna, jak wybuch na platformie BP w kwietniu. _ W tej chwili nie wygląda na to, żeby była to kolejna katastrofa w stylu BP _ - powiedział dyrektor firmy PFC Energy Raoul LeBlanc. Przyczyny eksplozji nie są na razie znane.

Wszystkich 13 pracowników platformy, która jest odległa o 130 km od wybrzeży Luizjany i leży na zachód od platformy wiertniczej BP, której zatonięcie spowodowało ogromny wyciek ropy, zostało wyłowionych z wody i przetransportowanych na inną platformę, skąd polecą na badania - powiedziała rzeczniczka amerykańskiej straży przybrzeżnej Katherine McNamara.

bEUgvPoD

Jeden z wyłowionych pracowników jest ranny, ale nie ma ofiar śmiertelnych - podała CNN.

ZOBACZ RELACJĘ Z ZATOKI MEKSYKAŃSKIEJ (AP,ang):

Agencja Reutera pisze, powołując się na informacje z resortu spraw wewnętrznych, że w chwili eksplozji na platformie prowadzono prace konserwacyjne, nie wydobywając ropy ani gazu (sekretarzowi ds. wewnętrznych podlega m.in. eksploatacja bogactw naturalnych).

_ - Na razie koncentrujemy się na poszukiwaniach i operacji ratunkowej. Dopiero potem zajmiemy się przyczynami _ eksplozji - powiedział John Edwards ze służb pogranicznych.

bEUgvPoJ

Do wybuchu doszło ponad cztery miesiące po eksplozji, a następnie zatonięciu należącej do BP platformy Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej. Tamta katastrofa spowodowała śmierć 11 osób i największy wyciek ropy w historii Stanów Zjednoczonych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t103333.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bp;zacementowal;szyb;w;zatoce;meksykanskiej,129,0,652161.html) BP zacementował szyb w Zatoce Meksykańskiej Admirał Allen: To nie jest koniec operacji, choć mamy już pewność, że ropa nie wycieka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t102614.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/bp;ma;rekordowa;strate;a;jego;szef;odchodzi,55,0,648759.html) BP ma rekordową stratę, a jego szef odchodzi Okres od kwietnia do czerwca koncern zamknął na minusie. Stracił 17 miliardów dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t109878.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejna;katastrofa;ekologiczna;w;zatoce;meksykanskiej,111,0,669551.html) Kolejna katastrofa ekologiczna w Zatoce Meksykańskiej? Doszło do eksplozji na platformie należącej do firmy Mariner Energy.
bEUgvPpe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)