Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mfw
06.07.2011 07:00

Kolejny pozew przeciwko Strauss-Kahnowi

Dziennikarka Tristane Baron również oskarża byłego szefa MFW o próbę gwałtu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zgodnie z zapowiedzią francuska piarka i dziennikarka Tristane Banon złożyła w prokuraturze w Paryżu zawiadomienie o usiłowaniu gwałtu przeciwko byłemu szefowi MFW Dominique'owi Strauss-Kahnowi - poinformował adwokat David Koubbi.

W krótkim komunikacie dla francuskiej agencji AFP adwokat potwierdził, że pozew trafił do prokuratury_ - Nie mam najmniejszego zamiaru uczynienia z tej sprawy sprawy politycznej _ - podkreślił Koubbi w rozmowie z telewizją i-Tele. Po otrzymaniu zawiadomieniu prokuratura może zamknąć sprawę lub otworzyć wstępne dochodzenie.

W lutym 2007 roku 32-letnia obecnie Banon opowiedziała po raz pierwszy publicznie we francuskiej telewizji, że pięć lat wcześniej, w czasie wywiadu, padła ofiarą _ agresji seksualnej _ ze strony znanego polityka, wymieniając nazwisko Strauss-Kahna. Jednak widzowie nie usłyszeli jego personaliów, gdyż zostały one zagłuszone w czasie emisji.

Banon jest córką chrzestną drugiej żony Strauss-Kahna, Brigitte Guillemette, i przyjaciółką jednej z jego córek, Camille. Matką Banon jest działaczka Partii Socjalistycznej Anne Mansouret. Agencja AFP pisze, że we Francji Banon jest bardziej znana z relacji na temat trudnego dzieciństwa i zarzutów wobec słynnej matki niż z działalności dziennikarskiej i pisarskiej.

Zobacz jak młoda dziennikarka oskarża byłego szefa MFW:

We wywiadzie dla francuskiego magazynu _ L'Express _ Banon oświadczyła, że zdecydowała się złożyć wniosek w sprawie Strauss-Kahna, chcąc oczyścić się z podejrzeń o sfabrykowanie zarzutów. Wyjaśniła, że _ miała dosyć wysłuchiwania, że kłamie, ponieważ nie złożyła pozwu _.

Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, 62-letni Strauss-Kahn, odrzucił zarówno oskarżenia o próbę gwałtu, sformułowane przez nowojorską pokojówkę, które doprowadziły do jego dymisji, jak i oskarżenia Banon. W piątek nowojorska prokuratura zdecydowała o zwolnieniu Francuza z aresztu domowego po zakwestionowaniu wiarygodności oskarżającej go hotelowej pokojówki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;zaslanial;sie;immunitetem,94,0,852574.html) Strauss-Kahn zasłaniał się immunitetem Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedział policjantom wkrótce po zatrzymaniu, że chroni go immunitet dyplomatyczny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t141275.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;wywinie;sie;za;3;mln;dolarow,200,0,848840.html) Strauss-Kahn wywinie się za 3 mln dolarów? Znany adwokat uważa, że sprawa zakończy się polubownie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sperma;strauss-kahna;na;odziezy;pokojowki,204,0,837068.html) Sperma Strauss-Kahna na odzieży pokojówki? Jak podał francuski portal internetowy atlantico.fr, domniemana ofiara seksualnej napaści ze strony byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Strauss-Kahna miała plamy spermy na swej odzieży.
Tagi: mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz