Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja hazardowa - są zdania odrębne do raportu

0
Podziel się

Komisja przyjęła wczoraj raport końcowy. Jednak czterech posłów zgłosiło zdania odrębne.

Komisja hazardowa - są zdania odrębne do raportu
(PAP/Leszek Szymański)
bDSPfMXp

Przedstawili je: posłowie PO - Mirosław Sekuła i Jarosław Urbaniak, Beata Kempa z PiS i Franciszek Stefaniuk z z PSL oraz Bartosz Arłukowicz z Lewicy. Z raportu przyjętego większością głosów wynika, że politycy Platformy nie brali udziału w nielegalnym lobbingu w sprawie ustawy hazardowej. Opozycja ostro protestowała,zdecydowała jednak większość.

Przewodniczący komisji Mirosław Sekuła mówi, że zdanie odrębne przygotowane przez posłów PO jest niemal pierwotną wersją raportu przez niego przygotowanego.

Przewodniczący nie ukrywa, że to co wynikło z prac komisji hazardowej niewiele wniosło i nie do końca go zadowala.

bDSPfMXr

Ponad 100 stronicowy dokument złożył wiceszef komisji Bartosz Arłukowicz._ Zawiera on inną ocenę co najmniej kilku wątków tej afery _ - mówi poseł.

Zdanie odrębne Beaty Kempy zawiera 124 strony, w tym część niejawną. Zawiera on najbardziej prawdopodobną wersję zdarzeń, którą można przyjąć na podstawie tych dokumentów.

Raport przyjęty przez komisję zostanie przedstawiony Sejmowi po wakacjach parlamentarnych. Posłowie nie głosują nad jego przyjęciem, przyjmą go jedynie w formie uchwały.

Zdania odrębne są jedynie przedstawiane, Sejm się do nich nie odnosi. W raporcie zapisano też, że źródłem przecieku o akcji CBA nie była Kancelaria Premiera ani samo CBA.

bDSPfMXS
KOMENTARZE
(0)