Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie 2010
19.05.2010 07:50

Komorowski dalej prowadzi i to w dwóch sondażach

Jeden z nich daje piąte miejsce Januszowi Korwin-Mikkemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Homo Homini: 44 procent dla Komorowskiego, 33 dla Kaczyńskiego. PBS DGA: marszałek Sejmu 49 proc., a prezes PiS 31 proc.

W sondażu Instytutu Homo Homini dla _ Dziennika Gazety Prawnej _

PAP/Jacek Turczyk Prezydencki wyścig w internecie - kto ma najlepszą stronę?
Kandydat PO zdobyłby prawie 44 procent głosów, a Jarosław Kaczyński - blisko 33 procent. Zdecydowanie słabiej wypadliby pozostali startujący w wyborach politycy. Na Grzegorza Napieralskiego oddałby głos co dwudziesty ankietowany, na Waldemara Pawlaka - 4 procent, na Andrzeja Olechowskiego - 2. Na pozostałych kandydatów zagłosowałoby około 1 procent pytanych.

Świetny wynik Korwina-Mikkego

Podobny rozkład głosów prognozuje PBS DGA dla _ Gazety Wyborczej _. W badaniu przeprowadzonym w ostatni weekend na kandydata PO wskazało 49 procent pytanych.
Jarosława Kaczyńskiego poparło o 18 procent mniej ankietowanych.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Grzegorz Napieralski z SLD z 7-procentowym poparciem i Andrzej Olechowski, na którego zagłosowałby co 25 ankietowany.

Zaskakujące jest piąte miejsce - zajął je Janusz Korwin-Mikke z 3-procentowym poparciem. Gdyby rzeczywiście zagłosował na niego taki odsetek wyborców, byłby to najlepszy wynik w historii jego startów w wyborach prezydenckich. Za Korwin-Mikkem uplasowali się pozostali kandydaci, w tym Waldemar Pawlak.
_ _

_ Gazeta Wyborcza _ przyjrzała się także poparciu dla partii. Wciąż liderem jest Platforma z blisko 50-procentowym poparciem. Od zeszłego tygodnia zyskała 5 procent. na PiS wskazała 36 procent ankietowanych, na SLD - 9. Ludowcy znaleźliby się poniżej progu wyborczego z 2-procentowym poparciem.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wybory prezydenckie 2010, wybory, komorowski, kaczyński, prezydent, sondaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz