Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski i Miedwiediew rozmawiają o Katyniu

0
Podziel się:

Prezydenci polski i Rosji być może omówią też śledztwo smoleńskie.

Komorowski i Miedwiediew rozmawiają o Katyniu
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bESizPDV
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i prezydent Bronisław Komorowskibyć może omówią też śledztwo smoleńskie.

[aktualizacja: 13:03]

Jednym z głównych tematów rozmów ma być sprawa zbrodni katyńskiej. Miedwiediew składa wizytę w Polsce kilkanaście dni po przyjęciu przez rosyjską Dumę Państwową uchwały w sprawie zbrodni katyńskiej, w której mord na polskich oficerach wiosną 1940 roku uznano za zbrodnię reżimu stalinowskiego.

Prezydenci - według zapowiedzi Komorowskiego - mają też mówić o kwestii upamiętnienia ofiar na miejscu katastrofy smoleńskiej. Niewykluczone, że podczas rozmów pojawi się także kwestia śledztwa w sprawie katastrofy.

bESizPDX

W Pałacu Prezydenckim wraz z polskim prezydentem Miedwiediewa witali ministrowie rządu: wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, minister kultury Bogdan Zdrojewski, oraz wiceminister spraw zagranicznych Henryk Litwin.

fot: PAP/Jacek Turczyk [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/wizyta;prezydenta;rosji;dmitrija;miedwiediewa;w;polsce,galeria,4634,0.html)Jest też szef BBN Stanisław Koziej. Ze strony rosyjskiej są między innymi minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oraz ambasador Rosji w Polsce, Aleksander Aleksiejew.

bESizPEd

Późnym popołudniem z prezydentem Rosji spotka się premier Donald Tusk.

Miedwiediew wylądował na warszawskim Okęciu przed południem.

Według nieoficjalnych informacji z Kancelarii Prezydenta Komorowski chce podkreślać w rozmowie z Miedwiediewem, że Rodziny Katyńskie nie chcą zgłaszać w stosunku do władz Rosji roszczeń finansowych, a chcą jedynie rehabilitacji politycznej ofiar zbrodni.

Po południu rosyjski prezydent złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Później wraz z Komorowskim weźmie udział w polsko-rosyjskim Forum Dialogu Obywatelskiego w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich. Następnie gospodarz Kremla spotka się w Hotelu Hyatt z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem. Wieczorem w Pałacu Prezydenckim ma odbyć się uroczysty oficjalny obiad wydany na cześć rosyjskiej pierwszej pary. Miedwiediew ma opuścić Warszawę we wtorek przed południem.

bESizPEe

Podczas wizyty w Warszawie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa Polska i Rosja podpiszą pakiet dokumentów, między innymi umowy dotyczące współpracy przy transporcie morskim, a także ochronie Bałtyku przed zanieczyszczeniami.

|

| Wizyta Miedwiediewa cieszy 93 procent Ma ona mieć dobry wpływ na stosunki polsko-rosyjskie. |

bESizPEy
wiadomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)