Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski pierwszy raz jedzie za granicę - do Brukseli

0
Podziel się

Prezydent spotka się z szefem Komisji Europejskiej.

Komorowski pierwszy raz jedzie za granicę - do Brukseli
(PAP/Adam Warżawa)
bDJzPxdx

Według Adama Balcera z fundacji Demos Europa Centrum Strategii Europejskiej, pierwsza oficjalna zagraniczna wizyta polskiego prezydenta w Brukseli, nie jest żadnym zaskoczeniem. - _ Zaskoczeniem byłaby Rosja _ - mówi.

Bronisław Komorowski spotka się między innymi z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem i sekretarzem generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem.

Adam Balcer podkreśla, że trudno byłoby sobie wyobrazić polskiego prezydenta udającego się z pierwszą wizytą do Rosji czy USA. Ekspert uważa, że Bruksela to dla Polski najważniejsza stolica.

bDJzPxdz

POSŁUCHAJ ADAMA BALCERA:

Ekspert z fundacji Demos Europa Centrum Strategii Europejskiej ocenia, że w związku z wizytą w trzech europejskich stolicach (kolejne to Paryż i Berlin), celem dalekosiężnym prezydenta powinno być wzmocnienie roli Polski w Unii Europejskiej. Adam Balcer twierdzi,że można wykorzystać obecne problemy innych krajów Starego Kontynentu, by zwiększyć wpływy Polski.

POSŁUCHAJ ADAMA BALCERA:

Prezydent Bronisław Komorowski w Brukseli weźmie udział także w otwarciu wernisażu _ Solidarność Narodów _. Celem wystawy jest ukazanie współpracy narodów świata z polską opozycją w latach 70. i 80., a następnie pomoc niesioną przez Polaków innym narodom, walczącym dziś o wolność i demokrację.

Jutro Bronisław Komorowski odwiedzi Francję. W Paryżu prezydent będzie rozmawiał najpierw z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Bernardem Accoyerem, później złoży wieniec pod Łukiem Triumfalnym, a po południu przewidziano rozmowę w cztery oczy z prezydentem Nicolasem Sarkozy'm i premierem Francois Fillonem

bDJzPxdF

Ostatniego dnia europejskiej podróży Bronisław Komorowski w Berlinie spotka się z kancelarz Angelą Merkel oraz szefem Bundestagu Norbertem Lammertem. W planach jest także pierwsza wspólna wizyta polskiego prezydenta z niemieckim Christianem Wulfemm, w Sachsenhausen w miejscu śmierci generała Stefana Grota- Roweckiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t94896.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;komorowskiego;vs;polska;kaczynskiego,146,0,611986.html) Polska Komorowskiego vs Polska Kaczyńskiego Kampania prezydencka ruszyła. Jej osią będzie spór o najnowszą historię, gospodarka zejdzie na drugi plan, choć może wrócić widmo pustej lodówki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t99256.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiadomo;gdzie;prezydent;zlozy;pierwsza;wizyte;zagraniczna,128,0,666240.html) Wiadomo, gdzie prezydent złoży pierwszą wizytę zagraniczną W środę Bronisław Komorowski odwiedzi w Brukseli siedzibę UE i NATO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95018.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;chce;zblizenia;rosjan;i;polakow,47,0,611375.html) Miedwiediew chce zbliżenia Rosjan i Polaków Oświadczył, że tragedia katyńska to zbrodnia Józefa Stalina i jego pomagierów.
bDJzPxea
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)