Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski: Po katastrofie myślałem o rezygnacji

0
Podziel się:

Kandydat PO chciał wycofać się z wyborów prezydenckich.

Komorowski: Po katastrofie myślałem o rezygnacji
(PAP/Paweł Supernak)

Marszałek Sejmu chciał wycofać się z** kandydowania **w wyborach prezydenckich.

Jak podkreślił, niesamowicie trudno unieść ciężar dwóch funkcji, czyli marszałka Sejmu i pełniącego obowiązki prezydenta, oraz kandydowania.

_ - Z takim ciężarem nie da się tańczyć wyborczego oberka _ - zaznaczył. Podkreślił jednocześnie, że jego rezygnacja oznaczałaby dla wielu zawód.

Komorowski przypomniał ponadto, że decyzja o tym, że będzie kandydatem PO na prezydenta zapadła w wyniku prawyborów. _ - To problem odpowiedzialności _ - zaznaczył.

Marszałek nie wykluczył debaty wyborczej z kandydatem PiSJarosławem Kaczyńskim. Zdaniem Komorowskiego do takiej debaty mogłoby dojść nawet przed pierwszą turą wyborów.

_ - Trzeba uszanować tę szczególną sytuację Jarosława Kaczyńskiego, który pewnie - tak to sobie wyobrażam - ze względów zrozumiałych i oczywistych w takie szranki czysto wyborcze nie będzie się spieszył. Ale tak, oczywiście, sądzę, że taki moment najłatwiej sobie wyobrazić w ewentualnej drugiej turze wyborczej. Ale przed pierwszą też to jest możliwe _ - powiedział w TVN24 marszałek.

Marszałek oświadczył, że w swojej kampanii wyborczej nie szykuje żadnych _ haków _. _ - Ja na pewno żadnych haków nie szykuję i nie szykowałem _ - mówił.

Wyraził jednocześnie przekonanie, że _ dramat, który świeżo przeżyliśmy niewątpliwie będzie hamulcem dla najbardziej zacietrzewionych polityków, to będzie taki hamulec nałożony na najbardziej radykalne pomysły _.

_ - Na pewno kandydaci będą unikali takiego prostego złamania nastroju żałoby narodowej i pamięci o żałobie narodowej _ - uważa Komorowski.

_

Wybory prezydenckie 2010 - Natomiast co się będzie działo w zapleczach, co się będzie działo w telewizji publicznej, szczególnie w 1 programie, nie wiem. Widać, że tu są emocje gigantyczne i mogą być różne nieprzyjemne sytuacje _ - zaznaczył

Na uwagę, że w _ lochach BBN _ kryją się haki na niego Komorowski odpowiedział: - _ Na wszelki wypadek lochy zostały opieczętowane, nie są zmienieni urzędnicy, którzy w okresie prezydenturyLecha Kaczyńskiegozawiadowali tymi kwestiami. Te lochy czekają na okres powyborczy i do decyzji następnego prezydenta _.

Dopytywany czy nie widział żadnych materiałów z _ lochów _ marszałek odparł: - _ Nie, nie interesowałem się, nie dotknąłem i nie dotknę tego nawet palcem. Natomiast wyciągam daleko idące wnioski z faktu, że Lech Kaczyński przez parę lat nie opublikował tych materiałów. Widocznie sam w nie nie wierzył. I słusznie, bardzo słusznie _.

Wybory prezydenckie
*Pięciu najważniejszych kandydatów na prezydenta * Twardy gracz i ugodowiec, obrotny wicepremier i mało wyrazisty przewodniczący SLD oraz znany polityk bez zaplecza - to najwięksi gracze w starciu o fotel prezydenta.
*Polska Komorowskiego vs Polska Kaczyńskiego * Osią kampanii stanie się ocena najnowszej historii i Okrągłego Stołu. Być może wróci kwestia powiązań z WSI.
*Internauci: Komorowski prezydentem po I turze * 56 procent ankietowanych przez Money.pl deklaruje, że odda głos na pełniącego obowiązki prezydenta marszałka Sejmu.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)