Notowania

wybory prezydenckie 2010
21.07.2010 12:10

Komorowski prezydentem w sierpniu

Sąd Najwyższy orzeknie w sprawie ważności wyborów prezydenckich dopiero 3 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sąd Najwyższy orzeknie w sprawie ważności wyborów prezydenckich 3 sierpnia. Oznacza to, że zaprzysiężenie prezydenta nie może odbyć się 29 lipca, jak wcześniej sugerowano - powiedziała Teresa Pyźlak z biura prasowego Sądu Najwyższego.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział rano, że jeśli Sąd Najwyższy wyda uchwałę w sprawie ważności wyborów w tym tygodniu, to zaprzysiężenie prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego odbędzie się w czwartek 29 lipca.Jeśli zaś uchwała Sądu pojawi się w przyszłym tygodniu, to zaprzysiężenie odbędzie się 6 sierpnia.

Do Sądu Najwyższego do dziś wpłynęły 373 protesty wyborcze. Po rozpoznaniu w 181 przypadkach Sąd wyraził opinię, że zarzuty protestu są bezzasadne - w tym w 171 przypadkach, w odniesieniu do części zarzutów pozostawiono protesty bez dalszego biegu. W trzech przypadkach wyrażono opinię, że zarzuty protestu są zasadne, jednak naruszenie nie miało wpływu na wynik wyborów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Dwornik: Prezydent elekt to domator, bo przecież nie populista ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/dwornik;prezydent;elekt;to;domator;bo;przeciez;nie;populista,34,0,641058.html )
* [ Do Sądu Najwyższego wpłynęły 22 protesty wyborcze ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/do;sadu;najwyzszego;wplynely;22;protesty;wyborcze,38,0,641318.html )
* [ Czechy: Polska polityka staje się nudna i standardowa ]( http://news.money.pl/artykul/czechy;polska;polityka;staje;sie;nudna;i;standardowa,76,0,641100.html )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, komorowski, prezydent, wybory, zaprzysiężenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz