Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Komorowski: Żaden prezydent nie zmieni już rady

0
Podziel się

Rada ma sprzyjać stabilizacji państwa.

Komorowski: Żaden prezydent nie zmieni już rady
(PAP/Leszek Szymański)
bEgKQpSd

*MarszałekBronisław Komorowskipowiedział, że cieszy się z faktu, że wszystkie kluby parlamentarne stawią się na spotkanie poświęcone Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. - _ Dla mnie jest to ogromna satysfakcja _ - stwierdził. *

Przyznał też, że w żaden sposób to spotkanie nie jest związane z kampanią wyborcza. Jego zdaniem jest to _ element mający sprzyjać stabilizacji państwa polskiego i budowania różnych form współpracy politycznej po wyborach _.

Komorowski stwierdził, że jeżeli uda się utworzyć ponad partyjną RBN to będzie to element łączący w przyszłości politykę.

bEgKQpSf

Zdaniem marszałka Sejmu rada będzie testem czy politycy są zdolni do zawierania porozumień.

_ - Będzie dla nas wszystkich sprawdzianem z postaw propaństwowców. Czy jesteśmy ludźmi zdolnymi do pracy na rzecz państwa, nawet wtedy kiedy w wyniku wyroków demokracji trzeba się różnić i toczyć pewien spór _ - powiedział Komorowski.

Marszałek powiedział, że dwoma najpilniejszymi tematami, którymi zajmie się Rada będą wnioski z katastrofy smoleńskiej i stosunki polsko-rosyjskie.

Marszałek spotka się z szefami klubów o godzinie 15. w Belwederze. Na 17. przewidziano powołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. W jej skład mają wejść najważniejsze osoby w państwie, w tym m.in. byli prezydenci i premierzy.

bEgKQpSl
bEgKQpSG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)