Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt Turcji z Syrią. Niemcy zapewniają o solidarności

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle (na zdjęciu), spotkał się w Stambule z szefem dyplomacji tureckiej Ahmetem Davutoglu.

Konflikt Turcji z Syrią. Niemcy zapewniają o solidarności
(dirk@vorderstrasse.de)
bFeLMSKt

Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle (na zdjęciu), który spotkał się w Stambule z szefem dyplomacji tureckiej Ahmetem Davutoglu, wezwał Turcję do zachowania dotychczasowego _ roztropnego kursu _ wobec Syrii.

Westerwelle podkreślił zarazem, że _ Turcja nie jest sama _, i zapewnił Davutoglu o _ solidarności rządu federalnego _ Niemiec.

Davutoglu podziękował za niemieckie poparcie, ale też zaznaczył, że w razie dalszych poważnych incydentów granicznych Turcja podejmie _ działania _, obliczone także na odstraszanie.

bFeLMSKv

W ostatnich dniach na terytorium Turcji przy granicy z Syrią spadają pociski syryjskich sił reżimowych. Strona turecka odpowiada ogniem.

Szef tureckiej dyplomacji przypomniał też o zasadzie pomocy wzajemnej w NATO. _ - Granica turecka ma takie samo znaczenie, jak granica norweska _ - powiedział.

Westerwelle wyraził zrozumienie dla zmuszenia przez Turcję do lądowania w Ankarze syryjskiego samolotu pasażerskiego, który - jak twierdzi strona turecka - transportował sprzęt wojskowy do Damaszku. Podkreślił, że Turcja nie może się godzić na to, by przez jej przestrzeń powietrzną do Syrii transportowana była broń. Dodał, że gdyby Niemcy znalazły się w takiej sytuacji, postąpiłyby tak samo.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt Syrii z Turcją. Komu jest na rękę? Konsekwencje dla regionu byłyby niemożliwe do oszacowania, i prawdopodobnie niemożliwe do opanowania - pisze niemiecka gazeta.
Ujawniają, co było w syryjskim samolocie Na pokładzie lecącej z Moskwy maszyny, zmuszonej do lądowania w Ankarze, było 12 skrzyń z elementami radarów.
Konflikt zaostrza się. "Zrobimy co niezbędne" Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że w syryjskim samolocie, zmuszonym w środę do lądowania w Ankarze, był sprzęt wojskowy i amunicja rosyjskiego producenta.
bFeLMSKW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)