Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Libii. Zacięte starcia w Trypolisie

0
Podziel się:

Do konfrontacji doszło po wystosowaniu przez islamską milicję wezwania do wyparcia dawnych rebeliantów z okupowanych miejsc.

Konflikt w Libii. Zacięte starcia w Trypolisie
(Polaris/East News)
bETvmcmZ

W okolicy lotniska w stolicy kraju eksplodowały pociski rakietowe. - _ Następnie doszło do starć dawnych rebeliantów z Zenten, którzy kontrolują lotnisko, a innymi grupami, które chcą ich wyprzeć _ - powiedział pracownik lotniska, zastrzegając swoją anonimowość.

Z centrum miasta dobiegały odgłosy wystrzałów z broni ciężkiej - donosi AFP.

Starcia nastąpiły po wystosowaniu przez islamskie milicje na portalach społecznościach wezwania do wyparcia dawnych rebeliantów z Zenten z miejsc, które okupują oni w Trypolisie, w tym lotniska położonego 25 km od miasta.

bETvmcnb

Od obalenia w październiku 2011 r. reżimu Muammara Kadafiego lotnisko w Trypolisie jest kontrolowane przez dawnych rebeliantów z Zenten, miasta oddalonego 170 km na południowy zachód od libijskiej stolicy. Zenten jest ważnym regionalnym ośrodkiem administracyjnym i handlowym.

Do tej pory tymczasowym władzom Libii nie udało się rozbroić antyrządowych ugrupowań paramilitarnych, którzy wciąż kontrolują w kraju wiele miejsc o strategicznym znaczeniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawa masakra w Bagdadzie 29 osób, w tym 25 kobiet, zostało zastrzelonych w 2 blokach mieszkalnych - poinformowała policja.
Izraelscy komandosi zaatakowali w Strefie Gazy Wojska zniszczyły stanowisko wyrzutni rakiet, po czym się wycofały. W ciągu ostatnich pięciu dni bombardowań zginęło 156 Palestyńczyków.
Poroszenko i Putin w Rio de Janeiro Petro Poroszenko poleci do Rio de Janeiro na finałowy mecz Mistrzostw świata w piłce nożnej. Pojawi się tam również Władimir Putin.
bETvmcnC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)