Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Syrii. Rosja demonstruje siłę

0
Podziel się:

Rosja chce zbombardować Syrię w imię pokoju - taki tytuł zamieścił rządowy dziennik Rossijskaja Gazieta.

Konflikt w Syrii. Rosja demonstruje siłę
(www.rg.ru)
bEErGLpN

O konflikcie syryjskim i próbie sił między Moskwą a Waszyngtonem informują także pozostałe rosyjskie media. _ _

_ Niezawisimaja Gazieta _ zwraca uwagę na ostry ton wypowiedzi prezydenta Władimira Putina, który zarzuca amerykańskim politykom rozpowszechnianie kłamstw o sytuacji w Syrii._ - Rosja nie ma innych sposobów wpływania na USA, oprócz demonstrowania swojej militarnej siły _ - twierdzi gazeta.

Gazeta przypomina, że w tym czasie gdy ważą się losy operacji wojskowej przeciwko Damaszkowi, w Rosji trwają manewry wojsk rakietowych, a okręty wojenne grupują się na Morzu Śródziemnym.

bEErGLpP

Według dziennika - demonstracja siły nie jest najlepszym argumentem w rozwiązywaniu konfliktów politycznych i gospodarczych. - Niestety Rosja nie ma innych atutów - twierdzi _ Niezawisimaja Gazieta _ i dodaje, że Rosji potrzebna jest silna gospodarka niezależna od amerykańskich systemów bankowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin zmienił zdanie. Poprze rezolucję jeśli... W ocenie rosyjskiego prezydenta, absurdem byłoby użycie broni chemicznej przez siły al-Asada, w sytuacji gdy jego wojska są w ofensywie i zdobywają przewagę nad rebeliantami.
Wojna w Syrii. Rosja rozpoczyna misję? Rosja wysłała na wschodnią część Morza Śródziemnego okręt rozpoznawczy - poinformowała agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło wojskowe.
Bez porozumienia w ONZ. USA ostrzegają Rosję Sprzeciw Rosji wobec działań Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie konfliktu w Syrii nie może służyć ochronie rządu syryjskiego - zadeklarował Departament Stanu USA.
bEErGLqq
KOMENTARZE
(0)