Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt z Iranem. Stąd nastąpi atak

0
Podziel się

Według Rosjan amerykanie mogą zaatakować z bazy w Kirgistanie.

Konflikt z Iranem. Stąd nastąpi atak
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bDIjDWsB

Rosja obawia się, że baza amerykańska w Kirgistanie - która służy jako wsparcie operacji w Afganistanie - może zostać wykorzystana w potencjalnym konflikcie z Iranem.

_ - Nie należy wykluczyć, że dany obiekt (baza Manas) może być wykorzystany w potencjalnym konflikcie z Iranem, chociaż to będzie wymagać zmiany czy raczej naruszenia warunków amerykańsko-kirgiskiego porozumienia o statusie tego ośrodka _ - oświadczył Aleksandr Łukaszewicz, oficjalny przedstawiciel MSZ.

Dodał, że bardzo poważne zaniepokojenie budzą _ dające się słyszeć z Waszyngtonu oświadczenia, które dopuszczają możliwość siłowego rozwiązania irańskiego problemu nuklearnego _. Łukaszewicz powiedział, że zaniepokojenie możliwością bycia wciągniętym w konflikt jest wyrażane nie tylko w Kirgistanie, lecz i w innych państwach regionu.

bDIjDWsD

_ - Za oświadczeniami o konieczności zapewnienia nierozprzestrzeniania broni nuklearnej może kryć się dążenie do przekształcenia mapy wielkiego i bogatego w węglowodory regionu, którego częścią jest Azja Środkowa _ - powiedział Łukaszewicz. - _ Mamy nadzieję, że ten apokaliptyczny scenariusz się nie urzeczywistni _ - podkreślił.

Kirgistan jest jedynym państwem na świecie, które ma na swym terenie bazę amerykańską i rosyjską. Bazę lotniczą, położoną na terenie międzynarodowego portu lotniczego Manas w Biszkeku, Amerykanie wykorzystują od 2001 roku do zaopatrywania swych wojsk w pobliskim Afganistanie.

Czytaj więcej o ewentualnej wojnie z Iranem
"Iran zaatakuje". Groźby generała Gwardii Rewolucyjnej Teheran zarządził manewry wojsk lądowych. Zobacz co wzięli na cel.
"Zemsta Boga". W Iranie szukują się na... Według ekspertów do ataku sił izraelskich mogłoby dojść na południu Iranu.
Amerykańska flota gotowa na wojnę z Iranem Wiceadmirał Fox powiedział, że marynarka wojenna opracowała dla prezydenta USA konkretne plany działania.
bDIjDWte
Źródło:
KOMENTARZE
(0)