Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kongres Kobiet wzywa do obrony parytetów

0
Podziel się

W czwartek Kongres organizuje manifestację przed Sejmem.

Kongres Kobiet wzywa do obrony parytetów
(PKPP Lewiatan)
bEgsEiUl

Kongres Kobiet wzywa do obrony społecznego projektu ustawy o parytetach płci na listach wyborczych.

na zdjęciu Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Programowej Kongresu

W czwartek organizuje manifestację przed Sejmem. Chodzi o wywarcie nacisku na posłów, którzy w tym czasie będą rozważać poprawki do projektu przewidującego równą obecność kobiet i mężczyzn na listach wyborczych. W przekonaniu Henryki Bochniarz, przewodniczącej Rady Programowej Kongresu, ważą się losy ustawy. Przeciągające się prace parlamentarne już bowiem zaowocowały poprawką zmniejszającą wymagany udział kobiet na listach z 50 do 35 procent.

bEgsEiUn

Do sejmowej podkomisji rozpatrującej społeczny projekt ustawy parytetowej wpłynęły dwie poprawki: pierwsza zgłoszona przez Agnieszkę Kozłowską Rajewicz z PO o zmianie parytetu na kwotę trzydziestopięcioprocentową i druga, Marka Borowskiego, który chce, by w każdej piątce kandydatów była naprzemienność płci: albo dwie kobiety- trzech mężczyzn, albo trzy kobiety- dwóch mężczyzn. Prawdopodobnie będzie jeszcze jedna poprawka - prócz przewidującej kary finansowe za brak miejsc dla kobiet - którą ma zgłosić Joanna Mucha o progresywnej kwocie kobiet na listach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t91399.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;sejmie;waza;sie;losy;parytetu,134,0,588934.html) W Sejmie ważą się losy parytetu Za zagwarantowaniem kobietom połowy miejsc na listach wyborczych jest lewica.
Niemcy: Partie same ustalają parytety W niemieckim prawie nie ma sztywnych parytetów dotyczących pełnienia przez kobiety funkcji publicznych. O względnie duży udział kobiet w polityce dbają jednak niektóre partie, które ustalają wewnętrzne zasady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t39621.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/parytet;plci;w;sejmie;trwa;zbiorka;podpisow,151,0,539799.html) Parytet płci w Sejmie. Trwa zbiórka podpisów Projekt ma trafić do Sejmu jeszcze w tym roku.
bEgsEiUO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)