Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protest lekarzy
04.01.2012 23:39

Koniec protestu lekarzy. Jest porozumienie

Negocjacje wisiały na włosku, sytuację uratował premier. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie Ministerstwa Zdrowia, lekarze zakończą protest.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Zespół negocjacyjny Naczelnej Rady Lekarskiej osiągnął porozumienie z Ministerstwem Zdrowia w sprawie przepisów refundacyjnych.

[Aktualizacja: 00:40]

_ Po zawieszeniu protestu Minister Zdrowia podejmie inicjatywę legislacyjną w zakresie nowelizacji ustawy o refundacji, a w szczególności przepisów o karaniu lekarzy _ - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Wcześniej prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz poinformował, że Donald Tusk odbył telefoniczną rozmowę z prezesem NFZ Jackiem Paszkiewiczem, _ który nie chciał zgodzić się na zawieszenie przepisów dotyczących karania lekarzy _. Premier miał go przekonać do zmiany stanowiska.

Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia trwało od południa. Wcześniej z przedstawicielami protestujących organizacji lekarskich spotkał się premier. _ - Zawiesimy karanie lekarzy, aż powstanie informatyczny wykaz ubezpieczonych - _deklarował Donald Tusk.

Czytaj więcej na temat protestu lekarzy w Money.pl
"Premier chyba nie rozumie, o co chodzi" _ Niekompetencja lub manipulacja _- tak lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego komentują słowa Donalda Tuska.
Oni znaleźli sposób na leki refundowane W Anglii system refundacji jest prostszy niż ten obowiązujący w Polsce.
Tusk wysłuchał lekarzy. Koniec pieczątkowego protestu? Medycy chcą zmian w ustawie refundacyjnej i gwarancji bezkarności. Premier: _ nie mogę uznać protestu za dialog _. Zobacz, w jakiej sprawie jest gotów na ustępstwa.
Tagi: protest lekarzy, lekarze, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz