Notowania

korea
09.03.2010 09:48

Korea Płn: Zwiększymy arsenał nuklearny

To odpowiedź Phenianu na wspólne manewry wojsk USA i Korei Południowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*To odpowiedź Phenianu na wspólne manewry wojsk USA i Korei Południowej. *

Korea Północna poinformowała już wcześniej o postawieniu swej armii w stan pełnej gotowości bojowej w związku z dorocznymi manewrami amerykańsko-południowokoreańskimi z udziałem blisko 40 tys. żołnierzy.

_ - USA nie szczędzą starań, by obalić KRLD, łącznie z groźbą militarną, sankcjami gospodarczymi oraz podtruwaniem ideologicznym i kulturalnym _ - zacytowała oficjalna agencja KCNA niewymienionego z nazwiska rzecznika północnokoreańskiego MSZ.

_ - Korea Północna będzie nadal zwiększać swą nuklearną siłę odstraszającą, dopóki nie ustaną groźby i prowokacje militarne USA _ - oznajmił rzecznik.

Po raz kolejny krytykując manewry, rzecznik ponowił apel do USA o zawarcie traktatu pokojowego, który formalnie zakończyłby wojnę koreańską z lat 1950-1953.

_ - Bez traktatu pokojowego nie sposób rozładować konfrontacji militarnej na Półwyspie Koreańskim i nigdy nie dojdzie do jego denuklearyzacji, dopóki ta konfrontacja trwa _ - powiedział rzecznik.

Wspólnota międzynarodowa usiłuje doprowadzić do powrotu Korei Północnej do stołu rozmów na temat jej programu nuklearnego. Sześciostronne rozmowy rozpoczęto w 2003 roku. Jednakże Phenian postawił zawarcie traktatu pokojowego z USA jako warunek powrotu do negocjacji.

* [ Wysłannik ONZ zadowolony z wizyty w Phenianie ]( http://news.money.pl/artykul/wyslannik;onz;zadowolony;z;wizyty;w;phenianie,29,0,586781.html )
* [ Seul grozi północy nuklearnym uderzeniem ]( http://news.money.pl/artykul/seul;grozi;polnocy;nuklearnym;uderzeniem,161,0,578721.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: korea, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz