Notowania

Korea Północna
12.12.2012 07:30

Korea Północna coraz bliżej broni nuklearnej

Stany Zjednoczone i Japonia chcą zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)

Wystrzelenie przez komunistyczną Północ rakiety balistycznej budzi zaniepokojenie wielu krajów. Stany Zjednoczone i Japonia chcą zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Szefowa komisji amerykańskiego Kongresu ds. stosunków zagranicznych Ileana Ros-Lethinen opowiada się za wzmocnieniem sankcji wobec Korei Północnej. W jej opinii dzisiejszy test rakietowy przybliża Koreę Północną do możliwości przenoszenia ładunków nuklearnych. To zaś zagraża bezpieczeństwu nie tylko regionu Azji i Pacyfiku, ale też i USA.

Ubolewanie z powodu wystrzelenia rakiety wyraził rząd brytyjski. Rzecznik japońskiego gabinetu oświadczył, że Japonia nie może tolerować podobnych testów. Trajektoria lotu rakiety przebiegała bowiem w pobliżu terytorium tego kraju . Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrać się ma jeszcze dziś.

Kolejne kraje krytykują północnokoreański test rakietowy. Korea Północna umieściła satelitę na orbicie okołoziemskiej. Informację potwierdza amerykańskie Dowództwo Obrony Północnowamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej. Wiele państw widzi w tym jednak kolejny test rakiet, które w przyszłości będą mogły przenosić ładunek nuklearny.

Czytaj więcej informacji z regionu w Money.pl
Odwołali dowódcę koreańskiego wojska W czasie posiedzenia biura politycznego Partii Pracy Korei postanowiono pozbawić Ri Jong Ho wszelkich urzędów.
Kraj pod obserwacją od 6 lat. Będzie próba Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej powiedział, że nie zdziwiłby się, gdyby Korea Płn. przeprowadziła nową próbę jądrową.
Wydali 41,5 mln dolarów na portrety i pomniki Władze Korei Północnej przeznaczyły w 2012 roku 41,5 milionów dolarów na kult związany z dynastią Kimów, która rządzi żelazną ręką tym krajem od końca lat 40.
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz