Notowania

kim dzong un
25.09.2012 17:08

Korea Północna wydłuża obowiązek szkolny

Agencja AP przypuszcza, że celem wydłużenia edukacji może być umocnienie wśród młodzieży lojalności wobec przywódcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Parlament Korei Północnej zebrał się drugi raz w tym roku i przyjął ustawę przedłużającą obowiązek szkolny. Druga sesja parlamentu w ciągu roku to nowość rządów Kim Dzong Una; jego poprzednik i ojciec Kim Dzong Il zwoływał parlament tylko raz na rok.

Jak pisze agencja Associated Press, druga w tym roku sesja parlamentu - Najwyższego Zgromadzenia Ludowego - jest istotna przede wszystkim dlatego, że oznacza zmianę przez nowego przywódcę Korei Płn. praktyki wprowadzonej przez jego poprzednika.

Parlament na wtorkowej sesji wydłużył z 11 do 12 lat okres obowiązku szkolnego w systemie edukacji państwowej. AP wyraża przypuszczenie, że celem wydłużenia edukacji może być umocnienie wśród młodzieży lojalności wobec przywódcy.

Kim Dzong Un był obecny na sesji, którą opisały jedynie media państwowe; korespondentom zagranicznym odmówiono na nią wstępu.

Dominującą partią w KRLD jest Partia Pracy Korei - Kim Dzong Un jest jej pierwszym sekretarzem. W parlamencie niemal wszyscy deputowani są członkami Partii Pracy; kilku należy do Socjaldemokratycznej Partii Korei oraz Partii Młodych Zwolenników Sekty Niebiańskiej Drogi, ale obie, jak pisze AP, najprawdopodobniej związane są z rządem.

W wyborach w 2009 r. wszystkie 687 mandatów do parlamentu zdobyli kandydaci Zjednoczonego Demokratycznego Frontu Patriotycznego zrzeszającego wszystkie partie i organizacje społeczne.

To sprawia, że zdaniem obserwatorów rola parlamentu KRLD sprowadza się jedynie do zatwierdzania decyzji władz.

Czytaj więcej w Money.pl
Wuj Kim Dzong Una podpisał ważną umowę Niedawno Kim Dzong Un, młody przywódca Korei Północnej, deklarował, że ma zamiar rozwijać gospodarkę i poprawić poziom życia ludności.
Zaskakujące wieści z Korei Płn. Kim Dzong Un... Kobieta, z którą przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un pojawił się w telewizji, to jego żona.
W XXI wiek wkroczą dopiero teraz? Jest apel Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton swoje słowa skierowała do przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Una.
Tagi: kim dzong un, Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz