Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Południowa grozi: będzie "ogromny odwet"

0
Podziel się

Jeśli Korea Północna zaatakuje jeszcze raz, Seul przeprowadzi odwet - zapowiedział Li Miung Bak.

Korea Południowa grozi: będzie "ogromny odwet"
(PAP/EPA)
bEhnZoZh

Jeśli Korea Północna zaatakuje jeszcze raz, Seul przeprowadzi _ ogromny odwet _ - zapowiedział południowokoreański prezydent Li Miung Bak.

To jego reakcja na dzisiejszy atak północnokoreańskiej artylerii na wyspęYeonpyeong na Morzu Żółtym. Artyleria Korei Płn. ostrzelała południowokoreańską wyspę w pobliżu spornej granicy pomiędzy obu krajami. Korea Płd. odpowiedziała ogniem i wysłała w okolice wyspy swoje myśliwce. W wyniku ostrzału zginęło co najmniej dwóch południowokoreańskich żołnierzy, a 12 zostało rannych; stan dwóch z nich jest poważny. W płomieniach stanęło kilkadziesiąt budynków.

Prezydent Korei Południowej zaznaczył, że _ przeprowadzony (przez Północ) na oślep atak na cywilów nie będzie tolerowany _. Wypowiedź prezydenta została zamieszczona na jego stronie internetowej.

bEhnZoZj

Wymianę ognia między Koreami potępiły między innymi Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Rosja i Japonia. Wiele krajów na całym świecie wyraziło swoje zaniepokojenie, w tym również Polska.

_ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest głęboko zaniepokojone wymianą ognia wokół południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong, w wyniku czego są zabici i ranni. Wciąż analizujemy napływające stamtąd informacje _ - napisał w komunikacie rzecznik resortu Marcin Bosacki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t117137.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prowokacja;phenianu;nie;zyje;drugi;zolnierz,242,0,715762.html) Prowokacja Phenianu. Nie żyje drugi żołnierz Artyleryjski atak na wyspę Yeonpyeong na Morzu Żółtym potępiły Stany Zjednoczone.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t117113.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wymiana;ognia;na;koreanskiej;granicy;seul;oglasza;alarm,129,0,715649.html) Wymiana ognia na koreańskiej granicy. Seul ogłasza alarm Korea Północna wystrzeliła 200 pocisków artyleryjskich w kierunku wyspy Yeonpyeong. Seul wysłał myśliwce.
bEhnZoZK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)