Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kościół
06.10.2013 19:24

Kościół o prześladowaniu chrześcijan

Patriarcha powiedział, że w naszych czasach chrześcijanie są prześladowani jak w przeszłości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Patriarcha ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej I, duchowy przywódca Kościoła prawosławnego, przemawiając w niedzielę w Niszu na południu Serbii mówił o ciężkiej sytuacji i prześladowaniach chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

W przemówieniu z okazji rocznicy ogłoszonego 1700 lat temu edyktu mediolańskiego - dokumentu proklamującego wolność religijną, wydanego dla obrony chrześcijan w imperium rzymskim - patriarcha powiedział, że _ w naszych czasach _ chrześcijanie są prześladowani _ jak w przeszłości _.

_ - Chrześcijanie darzą miłością cały świat, ale są przez wszystkich prześladowani (...). W naszych dniach są prześladowani w Syrii, w Egipcie, na Bliskim Wschodzie i to tylko dlatego, że słuchają słowa Bożego _ - mówił Bartłomiej I.

Celebrował mszę w obecności patriarchów Kościołów prawosławnych Serbii, Rosji, Albanii i Cypru.

Położony 250 km na południe od Belgradu Nisz jest miastem, w którym w 272 roku urodził się Konstantyn Wielki, władca wschodniej części cesarstwa rzymskiego. Wraz z władcą zachodniej części cesarstwa, Licyniuszem, podpisali w 313 roku edykt mediolański ustanawiający wolność wyznania w imperium.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybór głowy kościoła niezgodny z prawem? Zdaniem metropolity Cyryla sposób, w jaki dokonano wyboru trzech kandydatów, nie był zgodny z regulaminem cerkiewnym.
Kościół zapłaci ofiarom pedofilii? Bp Polak przypomniał, że KEP w 2009 r. opracowała wytyczne dotyczące pedofilii, są w nich wskazówki, jak reagować na ujawnione przypadki wykroczeń duchownych wobec małoletnich.
Ratzinger nie ukrywał skandali w kościele? Emerytowany papież Benedykt XVI zapewnił, że na jej przypadki reaguje "z głęboką konsternacją".
Kościół Katolicki przeżywa renesans? Tłumy na mszach w kościołach w każdej diecezji, kolejki do konfesjonałów - tak sytuację we włoskim Kościele pół roku po wyborze Franciszka opisuje portal Vatican Insider.
Tagi: kościół, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz