Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kowal chce zmusić premiera do współpracy w sprawie euro

0
Podziel się:

Lider PJN Paweł Kowal proponuje powołanie Komitetu do spraw Europejskich.

Kowal chce zmusić premiera do współpracy w sprawie euro
(Piotr Blawicki/East News)
bETheIUR

Lider PJN Paweł Kowal zwraca uwagę, że pakt fiskalny i wejście do strefy euro to kolejne duże integracyjne kroki, które nie dotyczą tylko rządu i Platformy Obywatelskiej, ale przyszłości całego narodu.

Członkami Komitetu byliby zgodnie z propozycją lidera PJN przedstawiciele partii rządzącej, opozycji, byli premierzy i byli szefowie Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej oraz eksperci.

Na razie jego zdaniem powtarza się schemat: _ rząd swoje i Platforma swoje, a opozycja swoje - w innym miejscu _. Stąd propozycja powołania gremium, z którym premier jak podkreślił Kowal - musiałby współpracować i musiałby skonfrontować się z innymi punktami widzenia. Dodał, że decyzja o wejściu do strefy euro powinna być podjęta w oparciu o wspólne analizy, dostęp do tych samych danych i wspólnie ustalane możliwości działania.

bETheIUT

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/121/263033.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/euro;w;polsce;sprawdz;kiedy;najwczesniej,212,0,1258452.html) *Nie spełniamy żadnego z warunków. Euro w Polsce nie wcześniej niż... * Rozmowy polityków nie mogły przynieść rozwiązania. Oto trzy główne powody.

Paweł Kowal zaznaczył, że udział w Komitecie do spraw Europejskich nie byłby płatny. Komitet powinien jego zdaniem zbierać się kilka razy w roku - szczególnie przed ważnymi decyzjami dotyczącymi dalszych kroków na drodze integracji europejskiej.

Lider PJN poinformował, że problemom integracji europejskiej będzie poświęcona pierwsza debata zorganizowana w ramach Centrum dla Polaków, czyli wspólnej platformy programowej Polska Jest Najważniejsza i PSL-u. Debata odbędzie się w BUW 17 marca.

Pokażemy, że jesteśmy w stanie wykonać pewien krok i nie rozmawiać tylko w swoim gronie - powiedział Kowal. Podczas tego spotkania mają zostać przedstawione poglądy w sprawie gospodarki i rozwoju nauki polskiej w zjednoczonej Europie.

bETheIUZ

Zdaniem Pawła Kowala w następnej perspektywie budżetowej ważne jest zainwestowanie w ludzi i ich przyszłość, a nie nastawianie się tylko na _ lanie betonu _ bo jeśli nie będzie firm to drogi zostaną puste.

Czytaj więcej w Money.pl
PJN chce powołać Ministerstwo ds. Rodziny Takie stanowisko przedstawił po dzisiejszych obradach Zarządu Krajowego PJN lider partii europoseł Paweł Kowal.
Ważą się losy Bartosza Arłukowicza, poleci? Głowy ministra zdrowia domaga się cała opozycja, a lista jego grzechów jest długa. Największe to...
Platforma ucieka PiS-owi. Duża przewaga Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku roku PO poparłoby 42 procent wyborców.
bETheIVu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)