Notowania

Przejdź na
kowal
01.12.2010 08:16

Kowal: Teraz PJN będzie szykować się do wyborów

Poseł nowego klubu zapowiada utworzenie partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

*Paweł Kowal ze stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza uważa, że może się ono przekształcić w partię polityczną w tym lub przyszłym miesiącu. Eurodeputowany zastrzegł jednak, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. *

Zdaniem Pawła Kowala sformowanie klubu poselskiego pozwoliło ruchowi Polska Jest Najważniejsza na skuteczne działanie w Sejmie. Założenie partii ma z kolei umożliwić przygotowanie się do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

- _ Ludzie denerwowali się w ostatnich latach tym, że opozycja nic nie może. To jest jakiś dramat. Nasza propozycja będzie polegała na nowej formie opozycji. To normalne w demokratycznym kraju _- mówi poseł.

POSŁUCHAJ PAWŁA KOWALA:


Twierdzi, że opozycja też musi brać odpowiedzialność za władzę. - _ Chcemy konkurencji na rynku politycznym. Dlatego będziemy wykorzystywać fakt bycia w Sejmie. Do tego, by pokazać władzy, że opozycja też ponosi odpowiedzialność - _mówi Kowal.

POSŁUCHAJ PAWŁA KOWALA:


Eurodeputowany uważa, że nowa partia powinna być ugrupowaniem demokratycznym, skupiającym różne środowiska, co wynika z polskiej tradycji. Paweł Kowal mówi, że nie może to być partia działająca w systemie wodzowskim, gdzie decyduje przewodniczący bądź sekretarz generalny.

Tagi: kowal, pjn, opozycja, wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz