Notowania

radosław sikorski
10.11.2008 15:54

Kownacki: Tracę wiarygodność

Media otrzymały nieprawdziwe informacje na temat rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Barackiem Obamą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Kubicki/PAP)

"Być może po prostu źle wykonuję swoje obowiązki" - przyznał w rozmowie z TVN24 Piotr Kownacki. Szef kancelarii prezydenta nie zamierza się jednak podawać się do dymisji, aLech Kaczyńskinajpierw musi się z całą sprawą zapoznać.

_ Najwyraźniej tracę pomału wiarygodność, a to ważne z punktu widzenia funkcji, jaką spełniam _ - przyznaje Kownacki. Według prezydenckiego urzędnika, _ zadziałał syndrom głuchego telefonu _. - _ Jak kilka osób powtarza jakąś informację, to dociera ona zniekształcona. I pewnie istniał też drugi syndrom: gdy człowiek chce bardzo coś usłyszeć, to wtedy słyszy, nawet jeśli takie sformułowanie nie padło _ - dodał.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Prezydent w Brukseli  ]( http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=4&url=http%3A%2F%2Fnews.money.pl%2Fartykul%2Fprezydent%3Bnie%3Bbylo%3Bmowy%3Bo%3Btraktacie%3Blizbonskim%2C249%2C0%2C383993.html&ei=7U4YSeiWMIukwgGjqNmYCw&usg=AFQjCNGYcBv-ambK5tJe5SSPsPk1d4vMlw&sig2=nKgrS4x-fvFtOK95FYP3eQ )
* [ Prezydencka gala w Teatrze Wielkim ]( http://news.money.pl/artykul/prezydencka;gala;w;teatrze;wielkim,2,0,384258.html )
* [ Wałęsa non grata ]( http://news.money.pl/artykul/walesa;non;grata;ich;sprawa,230,0,384230.html )
* [ PiS się odcina. Wstydzi się za Górskiego ]( http://news.money.pl/artykul/pis;sie;odcina;wstydzi;sie;za;gorskiego,70,0,384326.html )

Kownacki przekonywał, że polityka informacyjna kancelarii _ nie może być oceniana przez pryzmat jednego wydarzenia _, ale _ muszą być wyciągnięte wnioski _ z tej sprawy. W tych wnioskach nie mieści się jednak ani jego własna dymisja, ani zwolnienie któregokolwiek z jego współpracowników. _ Rzecz nie w konsekwencjach personalnych, ale w wyciągnięciu wniosków systemowych. Żadnej złej woli tu nie było, więc moim zdaniem jest to może przykry, może niedopuszczalny, ale wypadek przy pracy _ - uważa.

Pytany, z czego wynika, że nie po raz pierwszy musi przepraszać za powiedzienie kilku słów za dużo, szczerze przyznał: - _ Być może po prostu źle wykonuję swoje obowiązki bądź nie potrafię ich wykonać dobrze, a być może to kwestie na które mój wpływ jest ograniczony _.

Póki co szef kancelarii może jednak spać spokojnie: prezydent nie zamierza go zwalniać. Na razie. - _ Jeszcze żadnych konsekwencji nie wyciągnięto, bo najpierw muszę się z całą sprawą zapoznać _- oznajmił Lech Kaczyński. _ Natomiast to ja rozmawiałem z Barackiem Obamą i wiem, że dokładnie o tej sprawie mowy nie było _ - przyznał.

Według RMF w Kancelarii Prezydenta ustalono, że zawinił prezydencki minister do spraw zagranicznych Mariusz Handzlik. To on był przy rozmowie Kaczyńskiego z Obamą i to on relacjonował jej przebieg Piotrowi Kownackiemu. Handzlik przygotował nawet instrukcję, jak rozmowę należy interpretować.

Po rozmowie telefonicznej Baracka Obamy z Lechem Kaczyńskim Kancelaria podała, że Obama powiedział, iż _ projekt obrony antyrakietowej będzie kontynuowany _. Zaraz potem starszy doradca prezydenta-elekta Denis McDonough ogłosił oświadczenie dementujące ten fragment komunikatu. Wpadkę ostro skomentował minister spraw zagranicznychRadosław Sikorski. - Jest mi bardzo niemiło, że musiałem się dzisiaj na bardzo wysokim szczeblu w Departamencie Stanu tłumaczyć za Polskę - powiedział.

Tagi: radosław sikorski, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz