Notowania

ranking
20.10.2008 13:43

Kraków drugim miastem na świecie

W rankingu "the Guardian" Kraków wyprzedził San Francisco i zdeklasował Hong Kong.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

*Czytelnicy magazynów _ the Observer _i_ __ the Guardian _ oraz użytkownicy guardian.co.uk za pośrednictwem ankiety oceniali najciekawsze miasta świata. Prawdziwym zaskoczeniem, również dla organizatorów, jest drugie miejsce przyznane dla Krakowa. *W kategorii najciekawsze miasta świata miejsce pierwsze stolica Małopolski ustąpiła jedynie Sydney. Na trzeciej pozycji uplasowało się San Francisco. Jednocześnie dotychczasowy zwycięzca w tej klasie - Hong Kong, znalazł się poza podium.Warto dodać, że przed rokiem Kraków zajmował odległą dziesiątą pozycję.

O tym, że zainteresowanie turystyczne Brytyjczyków zmieniają kierunek świadczy również sukces Chorwacji. W kategorii ,_ ulubione europejskie państwo _ zajęła trzecie miejsce, to o dziewięć oczek wyżej niż rok temu. Miejsce pierwsze przyznano po raz drugi z rzędu Szwajcarii, tuz za nią znalazła się _ zawsze popularna _ Szwecja.

Nagrody _ Travel Awards _przyznane zostały po raz 22. W tym roku w głosowaniu wzięło udział 17 tys. respondentów. Każdy z nich wypowiedział się za pośrednictwem formularza on-line, lub wypełnił kupon wydrukowany w _ The Observer _ lub _ Guardian _. Nagrody w 18 związanych z turystyką kategoriach wręczono w ostatni weekend podczas uroczystej gali w Fez, Maroko.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Menedżerowie źle oceniają Polskę ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/menadzerowie;zle;oceniaja;polske,37,0,305445.html )
* [ Inwestorzy lubią Polskę ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inwestorzy;lubia;polske;bo;sa;tu;tani;i;mlodzi;pracownicy,200,0,258504.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ranking, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz