Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krwawa noc w Jemenie, nawet 60 ofiar

0
Podziel się

Trwają walki pomiędzy siłami prezydenta i zwolennikami szejka al-Ahmara.

Krwawa noc w Jemenie, nawet 60 ofiar
(PAP/EPA)
bDTYmoet

Trwają walki między siłami rządowymi a zwolennikami wpływowego przywódcy plemiennego szejka Sadeka al-Ahmara. Jemeńskie władze informują o 38 zabitych, ale ofiar może być dużo więcej.

Od dwóch dni siły rządowe szturmują dom jednej z głównych postaci antyprezydenckiej opozycji, szejka al-Ahmara, broniony zaciekle przez jego zwolenników. Obie strony wykorzystują do walki nie tylko broń maszynową, ale także moździerze i granatniki, a siły rządowe także czołgi. Według agencji dpa, powołującej się na niezależne źródła, w walkach mogło zginąć nawet 60 osób.

Al-Ahmar, mimo że jest z tego samego plemienia co prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, to należy do politycznych przeciwników szefa państwa. Tak jak cała opozycja domaga się ustąpienia Salaha, oskarżając go o korupcję i przemoc wobec przeciwników politycznych. Mimo poczynionych w sobotę ustaleń prezydent Salah odmówił w niedzielę podpisania porozumienia z opozycją i przekazania władzy.

bDTYmoev
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t138120.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/podpisza;porozumienie;ulica;protestuje,157,0,818333.html) Podpiszą porozumienie, ulica protestuje Rada Współpracy Zatoki Perskiej opracowała plan wyjścia Jemenu z kryzysu, którego nie akceptują obywatele.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t132363.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/narod;chce;zmian;jemen;wciaz;wrze,213,0,775125.html) "Naród chce zmian". Jemen wciąż wrze Kilka tysięcy osób okupuje plac przed budynkiem uniwersytetu w stolicy Jemenu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t139628.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;kolejni;zabici;w;starciach;w;sanie,253,0,837117.html) Jemen: Kolejni zabici w starciach w Sanie Trzy osoby zginęły w poniedziałek w ostrych starciach w Sanie między jemeńskimi siłami bezpieczeństwa i bojownikami z najbardziej wpływowego plemienia Jemenu, którzy przeszli na stronę opozycji - podały źródła medyczne i rządowe.
bDTYmoeW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)