Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krwawy zamach w Iraku. Podczas pogrzebu

0
Podziel się

Co najmniej 30 osób zginęło a około 40 zostało rannych, gdy zamachowiec samobójca zdetonował bombę w szyickim meczecie w mieście Musaib.

Krwawy zamach w Iraku. Podczas pogrzebu
(AP/FOTOLINK/East News)
bErZJuUR

Co najmniej 30 osób zginęło a około 40 zostało rannych, gdy zamachowiec samobójca zdetonował bombę w szyickim meczecie w mieście Musaib, 50 km na południe od Bagdadu - poinformowała iracka policja.

W chwili eksplozji w meczecie odbywała się ceremonia żałobna. Na uczestników modłów zawalił się wskutek eksplozji dach świątyni. Wśród rannych jest wiele osób w ciężkim stanie.

W ubiegłym tygodniu doszło w Iraku w podobnych okolicznościach do trzech zamachów bombowych. Jednego dokonano w szyickim meczecie w dzielnicy Sadr w południowym Bagdadzie. Celem dwóch innych, również w stolicy, były świątynie sunnickie.

bErZJuUT

Według źródeł medycznych i policyjnych, na które powołuje się AFP, w ciągu września w zamachach na terenie Iraku zginęło ok. 800 osób. Tegoroczny bilans ofiar terroru wśród osób cywilnych zbliża się do 4200, a liczba rannych przekroczyła 9900.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w meczecie. Bomby w klimatyzacji Co najmniej 18 osób zginęło a ponad 20 osób zostało rannych.
Wysadził się w kawiarni. Zabił 16 osób Do zamach samobójczego doszło w kawiarni w Baladzie, 80 km na północ od Bagdadu. Ponad 35 osób zostało rannych - poinformowały miejscowe władze.
bErZJuVu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)