Notowania

wybory w grecji
13.05.2012 16:10

Kryzys w Grecji nadal trwa. Szef partii skłamał

To wstyd, oszczerstwo i kłamstwo - tak zareagowała na oświadczenie Tsiprasa partia Demokratycznej Lewicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU)

Sprzeczne informacji na temat przyszłości greckiej sceny politycznej. Grecka partia Demokratycznej Lewicy zaprzeczyła, jakoby zgodziła się przystąpić do koalicji rządowej. * *Tak twierdził przywódca radykalnej koalicji lewicowej SYRIZA Aleksis Tsipras.

Powiedział on, że konserwatywna Nowa Demokracja, socjalistyczny PASOK i partia Demokratycznej Lewicy porozumiały się w sprawie utworzenia rządu, który miałby działać przez dwa lata.

_ To wstyd, oszczerstwo i kłamstwo _ - tak zareagowała na oświadczenie Tsiprasa partia Demokratycznej Lewicy. Zdaniem obserwatorów porozumienie, o którym mówił Tsipras, jest jedyną szansą uniknięcia kolejnych wyborów w czerwcu.

Prezydent Karolos Papulias ma do wieczora kontynuować rozmowy ostatniej szansy z partiami parlamentarnymi. Jeśli nie przyniosą one efektów, zostaną rozpisane kolejne wybory.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecki polityk grozi wyjściem ze strefy euro _ Albo pozostaniemy w euro, albo wejdziemy na drogę przygód, która przywiedzie nasz kraj do bankructwa _.
Grecy nie mają co się łudzić. Niemcy na to nie pozwolą Prezes Bundesbanku stwierdził, że wyjście ze strefy euro będzie miało dla Grecji większe konsekwencje niż dla reszty Eurolandu.
Grecja zbankrutuje. Wtedy na GPW będzie można zarobić O tym, co czeka nas po załamaniu w strefie euro, dowiesz się z analizy Money.pl.
Tagi: wybory w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz