Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w hiszpanii
09.04.2013 07:25

Kryzys w Hiszpanii. Milionerzy również mają problemy

Coraz częściej biura nieruchomości wystawiają na sprzedaż drogie wille. Znani aktorzy i piosenkarze musieli pozamykać swoje hotele i restauracje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RichieC/CC/Flickr)

Piąty rok kryzysu w Hiszpanii odczuwają również najbogatsi. Coraz częściej biura nieruchomości wystawiają na sprzedaż drogie wille. Znani aktorzy i piosenkarze musieli pozamykać swoje hotele i restauracje.

Tylko w Madrycie na kupców czeka 5 luksusowych willi. Najdroższa kosztuje 11 milionów euro i ma ponad 1500 metrów powierzchni, 7 pokoi i 9 łazienek. Należy do hrabiego, który ma problemy finansowe. Za tańsze trzeba zapłacić od 8 do 2,5 miliona euro.

Baronowa Thyssen, która posiada kolekcję sztuki o wartości na 700 milionów euro, żeby przetrwać, musiała wystawiać na aukcję jeden ze swoich obrazów. _ - Brakuje mi płynności finansowej. Nie wstydzę się do tego przyznać _ - poinformowała baronowa.

Na brak pieniędzy narzeka Rossyde Palma - muza Pedro Almodovara, a aktora Javiera Bardema i jego rodzinę kryzys zmusił do zamknięcia madryckiej restauracji. Lada dzień na licytację może trafić _ Ambiciones _- posiadłość Jesuinade Ubrique - najbardziej medialnego, hiszpańskiego torreadora.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nasza sytuacja bardzo podobna do Cypru" Sytuacja Cypru jest uderzająco podobna do Hiszpanii - zapewniają komentatorzy hiszpańskich gazet. Kryzys w Nikozji - ich zdaniem - po raz kolejny obnażył słabość eurolandu.
Zdumiewający raport o kryzysie w Hiszpanii Gorzej niż w kraju nad Morzem Śródziemnym jest tylko w Polsce, Bułgarii i na Litwie.
Hiszpanii grozi ruina. Rząd rozpoczyna walkę Odpowiadając na zarzuty o korupcję, które wstrząsnęły rządem i doprowadziły do podziałów w jego Partii Ludowej (PP), premier podkreślał, że korupcja nie jest w Hiszpanii zjawiskiem powszechnym.
Tagi: kryzys w hiszpanii, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz