Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kuchciński: Jeszcze w tym tygodniu nowy szef klubu

0
Podziel się:

Kandydaci na to stanowisko to Lipiński, Kuchciński i Kluzik-Rostkowska.

Kuchciński: Jeszcze w tym tygodniu nowy szef klubu
(PAP/Leszek Szymański)
bESpGOZN

Kandydaci na to stanowisko to Lipiński, Kuchciński i Kluzik-Rostkowska. *P.o. szef klubu PiS Marek Kuchciński zapowiada, że w najbliższym tygodniu ma zamiar także wskazać kandydata na wicemarszałka Sejmu.*

10 kwietnia w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem zginęli między innymi szefowa klubu Grażyna Gęsicka i wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra. Politycy PiS zapowiadali, że następców wskażą po wyborach prezydenckich.

bESpGOZP

PAP/Bartłomiej ZborowskiBronisław Komorowski prezydentem
Kuchciński mówi, że być może jeszcze podczas rozpoczynającego się w tym tygodniu posiedzenia Sejmu (7-9 lipca) klub PiS - na wniosek prezesa partii - wybierze swojego nowego szefa. Także w tym tygodniu - według Kuchcińskiego - klub PiS może zgłosić swojego kandydata na wicemarszałka Sejmu. Jego zdaniem, kandydat na wicemarszałka może zostać wskazany nawet wtedy, gdy nie będzie jeszcze nowego szefa klubu.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński zapewniał, że kierownictwo partii nie zastanawiało się nad personaliami. Stanie się to - zapowiedział - po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów.

W kontekście stanowiska szefa klubu w nieoficjalnych rozmowach z politykami PiS pojawiają się nazwiska: Adama Lipińskiego, Marka Kuchcińskiego i Joanny Kluzik-Rostkowskiej (szefowej sztabu Jarosława Kaczyńskiego)
. Jednak zarówno Kluzik-Rostkowska, jak i Kuchciński, według nieoficjalnych informacji, nie chcą objąć tej funkcji. Kierownictwo partii poważnie rozważa zgłoszenie kogoś z tej dwójki na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE:

bESpGPaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)