Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwaśniewski: Zagłosuję na Komorowskiego

0
Podziel się:

Były prezydent wezwał do poparcia kandydata PO w wyborach prezydenckich polityków i wyborców lewicy. Dziś oficjalną decyzję o przekazaniu głosów podejmie Grzegorz Napieralski.

Kwaśniewski: Zagłosuję na Komorowskiego
(prezydent.pl/GFDL)
bEsmRWiJ

Były prezydent Aleksander Kwaśniewskiwezwał *polityków i wyborców lewicy *do poparcia kandydata PO w wyborach prezydenckich. Dziś oficjalną decyzję o przekazaniu głosów podejmie Grzegorz Napieralski.

_ - Będę głosował naBronisława Komorowskiego. Zachęcam do tego tych szczególnie polityków lewicy i wyborców lewicy, którzy jeszcze się zastanawiają _ - zadeklarował Kwaśniewski w _ Kropce nad i _ w TVN 24.

Zdaniem Kwaśniewskiego Komorowski jest tym kandydatem na urząd prezydenta, który gwarantuje, _ że będziemy mieli politykę przewidywalną, skuteczną i że odpowiedzialność, którą bierze na siebie duet Komorowski-Tusk jest do rozliczenia w kolejnych wyborach _.

bEsmRWiL

Były prezydent dodał, że stabilność i przewidywalność działań rządu jest obecnie wartością, w trudnych warunkach na świecie. Kwaśniewski określił Komorowskiego jako człowieka kompromisu i dialogu, umiejącego rozmawiać z różnymi środowiskami. - _ Jest po prostu odpowiednim kandydatem _ - oświadczył.

Mówiąc o konkurencie Komorowskiego,Jarosławie Kaczyńskim, Kwaśniewski podkreślił, że go szanuje i uważa za bardzo ważnego polityka, ale przeszkadza mu to, że Kaczyński w niedzielnej debacie wielokrotnie wracał do dorobku swojego rządu._ - Ten rząd, 2005-2007, oparty o najbardziej niezdrową koalicję był rządem IV Rzeczypospolitej. To był rząd, w okresie od 1989 r., który przyniósł nam najwięcej nieporozumień, podziałów wewnętrznych, także osłabienia polskiej pozycji międzynarodowej _ - ocenił Kwaśniewski.

Dziś władze SLD mają podjąć decyzję w sprawie ewentualnego poparcia przed drugą turą wyborów któregoś z kandydatów.

Ugodowiec, czy raczej polityk nijaki? Wojownik, czy posłannik polityki miłości?
Komorowski: zdolny do porozumienia się z każdym, ponad politycznymi podziałami. Niedoszły aktor, poeta, którego prawdziwą pasją do niedawna było myślistwo. Ale dla wyborców zawiesił dubeltówkę na kołku. Kaczyński: również niedoszły aktor, choć zaczynał karierę razem z Markiem Kondratem. Miłośnik kotów. Typ wodza, który chce ocieplić swój wizerunek. Zawsze w towarzystwie brata. Lech był frontmanem, Jarosław - strategiem.
bEsmRWjm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)