Notowania

himalaje
23.09.2012 13:58

Lawina w Himalajach zabiła 9 osób, 6 zaginęło

Jak pisze agencja AFP, lawina zaczęła schodzić w momencie, gdy grupa wspinaczy prawie dotarła na szczyt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ilkerender/CC/Flickr)

Co najmniej 9 himalaistów zginęło wskutek zejścia lawiny na mierzącym 8 156 m n.p.m. masywie Manaslu w północnym Nepalu. Śmierć ponieśli m.in. Niemiec, Włoch i przewodnik z Nepalu, 6 himalaistów wciąż nie zostało odnalezionych, 13 ocalało.

Wcześniejszy bilans mówił o dwóch ofiarach śmiertelnych, 13 zaginionych i 10 ocalałych.

Jak pisze agencja AFP, lawina zaczęła schodzić w momencie, gdy grupa wspinaczy prawie dotarła na szczyt. Associated Press precyzuje, że lawina zeszła na poziomie obozu, na wysokości 7 000 metrów, kiedy ekipa przygotowywała się do uderzenia szczytu.

_ - Około 25 himalaistów, którzy wyszli na zdobycie szczytu Manaslu, zostało ściągniętych przez lawinę. Obecnie odnaleziono 13 żywych osób, z czego pięć przetransportowano już samolotem do Katmandu _ - poinformował przedstawiciel nepalskiej policji.

Ośmiu ocalałych wciąż znajduje się w bazie. Złe warunki pogodowe uniemożliwiają śmigłowcom ratunkowym dalsze poszukiwania. Manaslu to ósmy pod względem wysokości szczyt Ziemi.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofu autobusu w Nepalu - 27 osób zginęło Wypełniony pasażerami autobus stoczył się ze stromego zbocza na górskiej drodze. Do tragedii doszło w rejonie odległym o 400 km na północny zachód od stolicy kraju Katmandu
Tragiczny finał międzynarodowej ekspedycji W poszukiwaniach uczestniczy śmigłowiec, lawinisko przeszukują żandarmi z psami. Ratownicy korzystają też z termolokatora.
Katastrofa lotnicza. Jedna osoba przeżyła? Mały samolot z 19 turystami zagranicznymi, rozbił się w środkowym Nepalu.
Tagi: himalaje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz