Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech wałęsa
09.06.2011 08:41

Lech Wałęsa w szpitalu. Szybko nie wyjdzie

Były prezydent trafił do szpitala w Gdańsku. Ma wysoką gorączkę i problemy żołądkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MEDEF/CC/Flickr)

Aktualizacja 12:18

Lech Wałęsa trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Lekarze nie dają mi szans na krótki pobyt - oświadczył Wałęsa. Według jego syna Jarosława były prezydent skarżył się na ból żołądka i wysoką gorączkę.

Zastępca dyrektora ds. medycznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Tadeusz Jędrzejczyk powiedział, że Wałęsa _ podchodzi optymistycznie do pobytu w szpitalu, co na pewno pomaga w leczeniu _.

_ - Pan prezydent został przyjęty na jedną z klinik niezabiegowych naszego szpitala. Szczegółowych informacji o stanie jego zdrowia nie możemy udzielić. Na pewno nie ma jednak żadnego zagrożenia. Musimy jeszcze przeprowadzić badania, a ile czasu one potrwają, to trudno dziś ocenić _ - dodał Jędrzejczyk.

_ Stan pana prezydenta jest dobry. Nie ma żadnego zagrożenia. W ciągu kilku dni powinien opuścić szpital _ - powiedział pomorski lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński.

Według syna b. prezydenta Jarosława Wałęsy, jego ojciec przed wyjazdem do szpitala skarżył się na wysoką gorączkę i problemy z żołądkiem; nie trzeba było jednak wzywać karetki. Jak powiedział, do szpitala były prezydent został zawieziony przez funkcjonariuszy BOR.

Jarosław Wałęsa zapytany, czy problemy zdrowotne ojca mogą mieć związek z bakterią E.coli, która wywołuje liczne zachorowania w Niemczech, powiedział, że _ nie sądzi, aby tak było, choć ojciec dużo podróżuje po świecie _. _ Nie było bowiem żadnej biegunki, ani wymiotów _ - dodał.

Wałęsa od lat zmaga się z chorobą serca. W lutym 2008 r. w klinice Methodist DeBakey Heart and Vascular Center w Houston w Teksasie (USA) wszczepiono mu rozrusznik serca. Od dłuższego czasu cierpi też na cukrzycę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t74281.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;rozmawial;z;obama;bo;nie;bylo;o;czym,24,0,840728.html) Nie rozmawiał z Obamą, bo nie było o czym W tej wizycie _ chodziło o zrobienie ładnego zdjęcia _ mówi Lech Wałęsa i dodaje, że on ma już kilka i nie potrzebuje kolejnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t74281.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/zamiast;z;obama;rozmawia;z;biedronka,136,0,840328.html) Zamiast z Obamą rozmawia z Biedronką Lech Wałęsa spotkał się wczoraj z przedstawicielami sieci, z którą planuje współpracę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t75451.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walesa;i;balcerowicz;nie;przyjda;na;spotkanie;z;obama,196,0,839876.html) Wałęsa i Balcerowicz nie przyjdą na spotkanie z Obamą Były prezydent tłumaczy się brakiem czasu. Według nieoficjalnych informacji, zaproszenie na spotkanie z Barackiem Obamą były prezydent otrzymał dziś rano. Były prezes NBP jest w Szwajcarii.

- W związku z kłopotami z sercem spowodowanymi upałami Lech Wałęsa trafił w
środę na badania do gdańskiego szpitala; jego stan jest dobry - poinformowała w czwartek PAP
dyrektor biura b. prezydenta Ewelina Wolańska.

_ Czuje się nieźle. To nic groźnego, ale wczoraj był taki upał, że po południu pojechał do szpitala.
Wiadomo nie od dziś, że pan prezydent choruje na serce _ - powiedziała Wolańska.

Tagi: lech wałęsa, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz