Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie 2010
14.05.2010 15:40

Lekarz: Olechowski może być prezydentem

Andrzej Olechowski zbadał się, by udowodnić, że niczego w kampanii nie ukrywa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Niezależny kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski poinformował, że przeprowadził badania lekarskie, które wykazały, że jego stan zdrowia jest dobry i pozwala mu na pełnienie urzędu prezydenta Polski.

Olechowski podkreślił w oświadczeniu, że przejrzystość to pełnia wiedzy o istotnych sprawach, które uważa za ważny standard demokratycznej polityki. Jego zdaniem informacje o stanie zdrowia osób ubiegających się o urzędy państwowe należą właśnie do takich spraw.

_ - Dlatego informuję, że pomimo braku formalnego wymogu, przeprowadziłem potrzebne badania i uzyskałem następującą opinię lekarską: Zaświadczam, że stan zdrowia pana Andrzeja Olechowskiego jest dobry i pozwala na pełnienie funkcji Prezydenta RP _ - przytoczył opinię lekarza kandydat w wyborach prezydenckich.

W Polsce prezydent i kandydat na szefa państwa nie mają obowiązku poddawania się badaniom lekarskim i przedstawiania opinii publicznej ich wyników. Debata o tym czy osoby pełniące najważniejsze funkcje w państwie powinny poddawać się okresowym badaniom lekarskim toczyła się w pewnym okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Nie przeniosła jednak jednoznacznej odpowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wybory prezydenckie 2010, lekarz, badanie, olechowski, prezydent, wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz