Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lepper: Wybaczam PKW, nie mam pretensji

0
Podziel się:

Państwowa Komisja Wyborcza, która wcześniej odrzuciła kandydaturę Leppera, zmieniła decyzję. Lepper może startować na prezydenta.

Lepper: Wybaczam PKW, nie mam pretensji
(PAP/Tomasz Gzell)

Państwowa Komisja Wyborcza zmieniła decyzję, uchyliła uchwałę o odmowie zarejestrowaniaAndrzeja Lepperajako kandydata na prezydenta. Za wcześniejszą decyzję Komisja przeprosiła.

aktualizacja 14.51

Uchylona została poprzednia uchwała z 10 maja, która wykreślała lidera Samoobrony z grona osób ubiegających się o najwyższy urząd w państwie.

Wcześniejsza uchwała wykluczyła lidera Samoobrony, powołując się na dane świadczące o tym, że Lepper został skazany za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego na karę więzienia. Zapis ten miał figurować w Krajowym Rejestrze Karnym.

_ - Wczoraj podjęliśmy zgodną z prawem decyzję, ponieważ PKW miała dane z rejestru skazanych o prawomocnym wyroku Andrzeja Leppera _ - tłumaczył w czasie specjalnie zwołanej konferencji prasowej przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Stefan Jaworski.

Członkowie PKW wyjaśnili dziennikarzom, że wczorajsza decyzja komisji była oparta na informacjach, jakie widnieją w Krajowym Rejestrze Karnym.

Sędzia Państwowej Komisji Wyborczej, Stanisław Zabłocki wytłumaczył, że po dzisiejszych wypowiedziach Andrzeja Leppera w mediach i na portalach internetowych PKW zaczęła sprawdzać _ jego wersję wydarzeń _.

Szef PKW dodał jednocześnie, że Państwowa Komisja Wyborcza pragnie wyrazić _ ubolewanie _ związane z trybem rejestracji kandydata.

Kazimierz Czaplicki z Państwowej Komisji Wyborczej, mówi że problem tkwi w tym, iż Krajowy Rejestr Karny przysłał do PKW nieaktualne dane. Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył postępowanie przeciwko Andrzejowi Lepperowi, jednak jak mówi Czaplicki KRK podał, że lider Samoobrony jest prawomocnie skazany.

Lepper: To nie jest koniec Andrzeja Leppera

Kandydat na prezydenta Andrzej Lepper z zadowoleniem przyjął decyzję Państwowej Komisji Wyborczej o rejestracji.

_ - Trzeba było się pozbyć Leppera, nie udało się _ - mówił były poseł podczas konferencji prasowej.

_ - Nie będę odpowiadał na zaczepki. Jestem gotowy na debatę polityczną z innymi kandydatami. PKW wybaczam i nie mam do nich pretensji _ - mówił Lepper.

Kandydat Samoobrony już wczoraj tłumaczył dziennikarzom, że Sąd Najwyższy uchylił postanowienie skazujące i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.
_ _

_ - Stołeczny sąd okręgowy w grudniu ubiegłego roku umorzył sprawę _ - tłumaczył Lepper.

Były wicepremier podkreślił, że teraz znów może zająć się swoją kampanią wyborczą a ci, którzy cieszyli się z jego wyeliminowania, znów muszą się zmierzyć z Lepperem.
Przewodniczący Samoobrony zapowiedział, że w trakcie kampanii postara się pokazać wyborcom, jak może wyglądać kraj za jego rządów.

Lepper przypomniał, że za czasów gdy był w rządzie, wszystkim żyło się lepiej. Jako przykład podał cenę pszenicy z czasów kiedy był ministrem rolnictwa.

_ - Płaciliśmy rolnikom 800 złotych za tonę, a teraz cena jest o połowę niższa _ - mówił Lepper.

_ - Mimo to wtedy chleb był tańszy _ - dodał kandydat Samoobrony na prezydenta RP.

PKW wcześniej zarejestrowała także pozostałych 9 kandydatów. Głowę państwa będziemy wybierać spośród następujących dziesięciu polityków:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)