Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liberalizacja dostępu do narkotyków. Papież przeciwny

0
Podziel się:

Papież Franciszek, który w czasie podróży do Brazylii odwiedził wczoraj w Rio de Janeiro szpital prowadzony przez franciszkanów.

Liberalizacja dostępu do narkotyków. Papież przeciwny
(PAP/EPA)

1/7

fot: PAP/EPA
Papież Franciszek, który w czasie podróży do Brazylii odwiedził wczoraj w Rio de Janeiro szpital prowadzony przez franciszkanów, skrytykował coraz popularniejszy w Ameryce Łacińskiej trend nawołujący do zliberalizowania dostępu do narkotyków.

Mimo deszczu Franciszka powitały przed budynkiem szpitala tysiące wiernych. Papież otworzył nowe skrzydło szpitala, w którym mieści się klinika leczenia uzależnień. Rozmawiał też z ludźmi, którzy pokonali nałóg i dzielili się z nim swoimi doświadczeniami.

Papież podkreślił, że to edukacja stanowi klucz do zaprzestania korzystania z substancji odurzających._ - Zmniejszenie powszechności narkotyków i wpływu uzależnienia od nich nie może zostać osiągnięte poprzez liberalizację dostępu do narkotyków, tak jak proponuje się obecnie w różnych częściach Ameryki Łacińskiej _ - powiedział papież.

_ - Plaga handlu narkotykami, która faworyzuje przemoc i sieje ból i śmierć, wymaga aktu odwagi ze strony całego społeczeństwa _ - dodał. Po dziesięcioleciach nieprzynoszącej efektów walki z kartelami narkotykowymi część przywódców regionu, słynącego z produkcji kokainy, skłania się nawet ku depenalizacji narkotyków.

Prezydent Gwatemali Otto Perez opowiada się za legalizacją marihuany. Taką propozycję prawną złożył już przywódca Urugwaju Jose Mujica. Walka z kartelami narkotykowymi w ostatnich latach przyniosła 70 tys. ofiar śmiertelnych w Meksyku, dziesiątki tysięcy zabitych w Kolumbii i Ameryce Środkowej oraz tysiące w Brazylii.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież nie chce limuzyny. Zobacz, czym jeździ Franciszek nie chce jeździć limuzyną ani po Watykanie, ani na dłuższych trasach, poza Wieczne Miasto i wybiera mniejsze samochody.
Papież o autach księży. "Tak nie można!" - _ Kiedy wybierzecie jakiś piękny model, pomyślcie o dzieciach, które umierają z głodu. Tylko o tym _- prosił Franciszek.
Odwołał audiencje z troski o pielgrzymów Cotygodniowe spotkania papieża z pielgrzymami, zawieszone zostaną tylko w lipcu, a pierwsze po miesięcznej przerwie odbędzie się już siódmego sierpnia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)