Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia będzie drugim Irakiem?

0
Podziel się

Obawia się tego 71 proc. Z kolei 68 proc. uważa, że w obliczu konfliktu nie można redukować zbrojeń.

Libia będzie drugim Irakiem?
(PAP/EPA)
bDAwvVsR

Większość Brytyjczyków obawia się, że obecna operacja wojskowa w Libii może skończyć się dla brytyjskich sił zbrojnych drugim Irakiem - wynika z *ankietowany ośrodka ComRes dla dziennika _ The Independent _*.

71 proc. uczestników sondażu nie ufa zapewnieniom polityków, że Libia nie będzie wymagała tak dużego wysiłku militarnego jak Irak i sądzi, że Brytyjczycy mogą zostać wciągnięci w dłuższy konflikt. 24 proc. nie ma takich obaw, a 5 proc. nie ma zdania na ten temat.

Obawy przed coraz głębszym zaangażowaniem militarnym w Libii są silniejsze wśród wyborców Partii Pracy (77 proc. ankietowanych) niż wyborców Partii Konserwatywnej (67 proc.). W przypadku wyborców głosujących na Liberalnych Demokratów jest to 70 proc.

bDAwvVsT

47 proc. respondentów jest zdania, że rząd Davida Camerona niepotrzebnie zaangażował się w operację lotniczą w Libii, popiera ją 43 procent badanych. Poparcie dla interwencji jest najsilniejsze wśród wyborców konserwatystów - 58 proc. w porównaniu z 46 proc. wyborców laburzystowskich i 45 proc. sympatyków Liberalnych Demokratów.

46 proc. uważa, że działania mające na celu usunięcie Muammara Kadafiego są słuszne. 40 proc. ocenia, że akcja koalicji powinna ograniczać się tylko do ochrony ludności cywilnej przed atakami libijskiego lotnictwa.

Znaczna większość ankietowanych (68 proc.) jest przekonana, że zaangażowanie Brytyjczyków w konflikt w Libii dowodzi, że rząd nie powinien redukować wydatków na obronę. Z kolei 25 procent prezentuje przeciwny pogląd.

Według _ The Independent _ sondaż potwierdza prywatne odczucia wielu posłów Izby Gmin popierających interwencję w Libii, ale wskazujących na potrzebę opracowania _ strategii wyjścia _ na wczesnym etapie.

bDAwvVsZ

ComRes przeprowadził sondaż na grupie tysiąca osób w dniach 25-27 marca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t91313.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;amerykanie;bombarduja;i;zatapiaja,225,0,802273.html) Libia: Amerykanie bombardują i zatapiają Kaddafi nie ma wątpliwości - wojska NATO działają tak jak Hitler podczas drugiej wojny światowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t135973.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;nie;chca;desantu;zolnierzy;na;libie,7,0,799751.html) Amerykanie nie chcą desantu żołnierzy na Libię Interwencje w koalicji popiera jednak 60 proc. mieszkańców tego kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t136329.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;broni;ekspedycji;wojskowej;w;libii,36,0,802340.html) Obama broni ekspedycji wojskowej w Libii Obama odpiera zarzuty o niezdefiniowanie celu misji. Jego zdaniem interwencja była konieczna dla uniknięcia masakry.
bDAwvVtu
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)