Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Kolejne miasto w rękach powstańców

0
Podziel się

Po Adżdabiji opozycjoniści zdobyli Ras al-Unuf.

Libia: Kolejne miasto w rękach powstańców
(PAP/EPA)
bDJAhTHF

Libijscy partyzanci wkroczyli do miasta Ras al-Unuf na wschodzie kraju po rozgromieniu sił Muammara Kaddafiego, podała agencja Reutera, powołując się na uczestnika walk. _ - Nie ma armii Kadafiego w Ras al-Unuf _ - powiedział jeden z partyzantów.

Jak dodał, linia frontu przesunęła się najpewniej dalej na zachód od tego miasta, będącego głównym ośrodkiem przemysłu naftowego._ - Całe Ras al-Unuf jest w naszych rękach _ - mówił inny partyzant, na którego powołuje się AFP.

Według francuskiej agencji, także kolejne miasto na zachód od Ras al-Unuf przeszło w niedzielę w ręce partyzantów. Chodzi o Ben Dżawad, leżące około 50 kilometrów na zachód od Ras al-Unuf.

bDJAhTHH
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t136021.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;nie;atakuje;ale;otacza;powstancow,211,0,801491.html) Kaddafi nie atakuje, ale otacza powstańców Trwają walki o miasto Misrata. Dzięki interwencji sił koalicji libijski dyktator zaprzestał ostrzału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t136027.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstancy;dotarli;do;bregi;trwa;walka;o;misrate,104,0,801384.html) Powstańcy dotarli do Bregi, trwa walka o Misratę Snajperzy wierni Kaddafiemu strzelają z dachów w centrum miasta do przechodniów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t136033.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;bombarduje;misrate;obama;ratujemy;libijczykom;zycie,30,0,801310.html) Koalicja bombarduje Misratę. Obama: Ratujemy Libijczykom życie W wystąpieniu telewizyjnym prezydent USA podkreślał wagę interwencji w Libii.
bDJAhTIi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)