Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Libia: Naloty NATO w rejonie Bani Walid

0
Podziel się:

Walki toczą się o jeden z ostatnich bastionów sił Kaddafiego.

Libia: Naloty NATO w rejonie Bani Walid
(U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Brian Ferguson)
bFeLpsAB

Samoloty NATO przeprowadziły dzisiaj co najmniej pięć nalotów w rejonie Bani Walid, jednego z ostatnich bastionów obalonego dyktatora libijskiego Muammara Kaddafiego - informuje reporter Reutersa, obecny na miejscu.

Aktualizacja 18:06

Wcześniej, w oczekiwaniu na ataki lotnictwa NATO, powstańcy wycofali się z tego miasta, do którego weszli wczoraj wieczorem i gdzie toczyli zacięte walki z ludźmi Kaddafiego. NATO zaprzecza, jakoby poinformowało ich o zamierzonych nalotach.

bFeLpsAD

_ - Dowódcy powiedzieli nam, żeby się wycofać, ponieważ NATO rozpocznie wkrótce bombardowania _ - cytuje Reuters jednego z powstańców.

Bani Walid leży około 150 km na wschód od Trypolisu. Choć pierwotnie powstańcy dali znajdującym się tam siłom Kaddafiego czas do soboty na złożenie broni, wkroczyli do miasta w piątek wieczorem. Twierdzą, że zostali do tego sprowokowani przez siły Kadafiego, które z Bani Walid ostrzelały pociskami rakietowymi pozycje powstańców wokół miasta.

MFW uznał nowe władze _ - Z przyjemnością informuję, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznaje tymczasową radę rządzącą za oficjalny rząd Libii _ - oświadczyła dziś Christine Lagarde i zapewniła o gotowości Funduszu do udzielania pomocy nowym libijskim władzom. Zapowiedziała też, że do Libii przybędzie ekipa MFW, gdy tylko umożliwią to względy bezpieczeństwa.

Lagarde wypowiedziała się na konferencji prasowej po obradach Grupy Ośmiu (G8). Ministrowie finansów państw G8 zobowiązali się wyasygnować łącznie 38 miliardów USD w latach 2011-2013 na pomoc dla Tunezji, Egiptu, Maroka i Jordanii. Zapowiedzieli, że nowe władze Libii zostaną zaproszone do udziału w tym projekcie, który - jak poinformował francuski minister finansów Francois Baron - otrzyma dodatkowo 35 mld USD od MFW.

bFeLpsAJ
Czytaj więcej o nalotach NATO
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t139172.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samoloty;nato;zbombardowaly;terminal;naftowy,32,0,829984.html) Samoloty NATO zbombardowały terminal naftowy Dowódca wojsk brytyjskich domaga się rozszerzenia listy celów, które mogą być atakowane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t139172.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ambasada;korei;pln;uszkodzona;w;nalocie,56,0,827960.html) Ambasada Korei Płn uszkodzona w nalocie Libijska telewizja państwowa Al-Dżamahirija poinformowała, że ambasada Korei Północnej w Trypolisie została uszkodzona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t138046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;celuje;w;kwatery;kaddafiego;wiecej;nalotow,48,0,818480.html) NATO celuje w kwatery Kaddafiego. Rząd USA zgodził się na prowadzenie przez amerykańskie firmy interesów naftowych z libijskimi powstańcami.
bFeLpsBe
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)