Notowania

muammar kaddafi
28.03.2011 13:38

Libia: Powstańcy zajęli Nofilię. W Misracie walczą snajperzy

Powstańcy zbliżają się do Syrty, rodzinnego miasta dyktatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Libijscy powstańcy przejęli kolejną miejscowość z rąk sił lojalnych wobec Muammara Kadafiego, położoną ok. 120 km od Syrty Nofilię. Nie milkną za to strzały w Misracie, gdzie po stronie Kaddafiego walczą snajperzy. *

Nofilia leży na zachód od Ben Dżawad, który powstańcy odbili wczoraj i jest oddalona o około 120 kilometrów od Syrty - rodzinnego miasta Muammara Kaddafiego. Obecnie siły dyktatora znajdują się około 30 kilometrów od Syrty.

- _ To jest linia frontu. Armia się tu zatrzymała i my też się tu zatrzymujemy _ - powiedział agencji Reuters 21-letni powstaniec Mohamed al-Turki w punkcie kontrolnym około 15 kilometrów na zachód od Ben Dżawad.

Na razie nie ma potwierdzenia doniesień o zdobyciu Syrty, o czym informował w poniedziałek rzecznik powstańców. Dziennikarze, w tym Reutera i AFP, którzy uczestniczyli w zorganizowanej w poniedziałek przez władze libijskie wycieczce do Syrty, powiedzieli, że nie ma oznak, iż rodzinne miasto Kadafiego zostało przejęte przez partyzantów.

Misrata pod ostrzałem

Walki toczą się za to ciągle o połozona 200 kilometrów na wschód od Trypolisu Misratę. Siły wierne Muammarowi Kaddafiemu ostrzeliwują miasto, a na dachach budynków zauważono snajperów - powiedział telewizji Al-Dżazira rzecznik powstańców Sadun al-Misrati,.

Inny rzecznik powstańców powiedział telewizji Al-Arabija, że w walkach z siłami Kadafiego w Misracie zginęło ośmiu ludzi, a ponad 20 zostało rannych.

Podczas weekendu francuskie myśliwce atakowały lotnisko w Misracie, niszcząc kilka samolotów bojowych. Celem ataków z powietrza były też czołgi i składy amunicji sił Kadafiego w pobliżu Misraty.

To miasto jest jedynym bastionem powstańców na zachodzie kraju. Misrata jest odcięta od głównych sił walczących z oddziałami Kadafiego we wschodniej części Libii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t136021.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;nie;atakuje;ale;otacza;powstancow,211,0,801491.html) Kaddafi nie atakuje, ale otacza powstańców Trwają walki o miasto Misrata. Dzięki interwencji sił koalicji libijski dyktator zaprzestał ostrzału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t136027.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstancy;dotarli;do;bregi;trwa;walka;o;misrate,104,0,801384.html) Powstańcy dotarli do Bregi, trwa walka o Misratę Snajperzy wierni Kaddafiemu strzelają z dachów w centrum miasta do przechodniów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135000.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;w;bengazi;powstancy;zaprzeczaja,119,0,795767.html) Wojska Kaddafiego w Bengazi? Powstańcy zaprzeczają Rebelianci twierdzą, że odparli atak i zestrzelili dwa samoloty.
Tagi: muammar kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz