Notowania

wojna w libii
27.08.2011 10:19

Libia prosi o pomoc. Brakuje leków, wody i jedzenia

ONZ planuje wysłać do kraju misję humanitarną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*ONZ rozważa wysłanie misji humanitarnej do Libii - poinformował o tym sekretarz generalny Narodów Zjednoczonych. *

W nocy polskiego czasu Ban Ki Mun przeprowadził konsultacje w sprawie sytuacji w Libii z przedstawicielami Ligi Arabskiej, Unii Afrykańskiej, Unii Europejskiej oraz Organizacji Islamskiej Współpracy.

Ban Ki Mun zaapelował po spotkaniu do obu stron konflikltu o zaprzestanie walk, a do wspólnoty międzynarodowej o wspólną pracę na rzecz pomocy dla Libii. Jak podkreślił, sami Libijczycy proszą teraz o szybką pomoc humanitarną, przede wszystkim w kwestiach zdrowia, dostarczania wody pitnej i edukacji._ _

_ - W nieco dłuższej perspektywie Libijczykom zależy na wsparciu przygotowań do wyborów, funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i policji, jak również wsparciu w społecznej i ekonomicznej odbudowie kraju i budowaniu instytucji prawnych. Chcę przedyskutować te plany z Radą Bezpieczeństwa, włączając w to wysłanie misji ONZ do Libii - _powiedział.

Po kilku dniach walk powstańców z lojalistami Kaddafiego pogarsza sie sytuacja humanitarna w stolicy Libii, Trypolisie. W mieście zaczyna brakować wody i prądu, coraz mniej jest także jedzenia na bazarach. Miejskie szpitale są przepełnione, a wciąż przywozi się do nich kolejnych rannych w trwających cały czas starciach.

Czytaj więcej o wojnie w Libii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;rezim;obiecal;wpuscic;onz;do;misraty,97,0,814689.html) Libia: Reżim obiecał wpuścić ONZ do Misraty W oblężonym mieście tysiące ludzi desperacko potrzebują pomocy medycznej, czystej wody i elektryczności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t137834.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ban;ki;mun;wzywa;kaddafiego;nie;zabijajcie,249,0,816633.html) Ban Ki Mun wzywa Kaddafiego: Nie zabijajcie Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał w czwartek władze Libii, by _ zaprzestały walczenia i zaprzestały zabijania ludzi _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t101296.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/onz;rzad;libii;dopuscil;sie;zbrodni;wojennych,253,0,815869.html) ONZ: Rząd Libii dopuścił się zbrodni wojennych? Navi Pillay uważa, że bombardowania bombami kasetowymi mogą być za takie uznane.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz