Notowania

wojna w libii
28.03.2011 15:20

Libia: Turcy przejmą kontrolę nad lotniskiem

Chodzi o lotnisko w Bengazi, z którego Turcy chcą koordynować pomoc humanitarną dla Libii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z lotniska w Bengazi Turcja będzie koordynować pomoc humanitarną dla Libii - zapowiedział szef tureckiego rządu Recep Tayip Erdogan.

Zwrócił uwagę, że będzie to jednym z trzech zadań, do których Turcja zobowiązała się w ramach dowodzonej przez NATO operacji międzynarodowej w Libii. Jako pozostałe zadania wymienił egzekwowanie zakazu lotów oraz udział tureckiej marynarki wojennej w egzekwowaniu embarga na dostawy broni do Libii - podała agencja Anatolia.

Jednocześnie Erdogan zaznaczył, że Turcja nie będzie uczestniczyła w atakach z powietrza, prowadzonych przez siły międzynarodowe w obronie libijskiej ludności cywilnej. Rząd turecki chce też pośredniczyć w rozmowach, mających doprowadzić do zawieszenia broni w Libii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t135373.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pah;wysyla;drugi;konwoj;dla;ludzi;z;libii,30,0,797982.html) PAH wysyła drugi konwój dla ludzi z Libii Pomoc będzie rozdzielana między ludzi, którym udało się przedostać do Egiptu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t136025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;chce;zbroic;libijskich;rebeliantow,45,0,801581.html) Koalicja chce zbroić libijskich rebeliantów? Doniesieniom gazety Sunday Times zaprzeczył brytyjski minister obrony Liam Fox.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t88036.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/buzek;polska;powinna;pomoc;afryce,49,0,801585.html) Buzek: Polska powinna pomóc Afryce Wydarzenia w krajach arabskich wskazują, iż Unia Europejska powinna zmienić swoją politykę sąsiedztwa, uważa Jerzy Buzek.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz