Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libijscy powstańcy dementują pogłoski

0
Podziel się

Tunezyjskie media donoszą o negocjacjach libijskich rebeliantów z reżimem Kaddafiego. Powstańcy zaprzeczają.

Libijscy powstańcy dementują pogłoski
(ec.europa.eu)
bCZsnysB

Powstańcza Narodowa Rada Libijska (NRL) nie uczestniczy w żadnych negocjacjach z rządem Muammara Kaddafiego ani ze specjalnym wysłannikiem ONZ do Libii - powiedział w Bengazi szef NRL Mustafa Abdel Dżalil.

_ - NRL chciałaby zapewnić, że nie ma negocjacji ani bezpośrednich ani pośrednich z reżimem Kaddafiego czy ze specjalnym wysłannikiem ONZ _ - powiedział szef powstańczej Rady na briefingu w Bengazi.

Wcześniej źródła tunezyjskie poinformowały, że od niedzieli na tunezyjskiej wyspie Dżerba trwają negocjacje między przedstawicielami libijskich powstańców a reprezentantami reżimu w Trypolisie. Dziennikarz tunezyjskiego radia Mosaique FM podał, że dyskusje toczą się przy drzwiach zamkniętych i że negocjatorzy mogą się przenieść do Tunisu.

Doniesienia o rozmowach rebeliantów z reżimem Kaddafiego już wcześniej dementował w Paryżu przedstawiciel NRL, a w poniedziałek wieczorem ONZ zaprzeczył, by w rozmowach międzylibijskich uczestniczył jakikolwiek wysłannik Organizacji. Przebywający w stolicy Tunezji specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ, Jordańczyk Abdul Ilah al-Chatib, spotkał się z tunezyjskim ministrem spraw zagranicznych Muledem Kefim.

bCZsnysD

Libijscy powstańcy domagają się bezwarunkowego ustąpienia Kaddafiego i odsunięcia od władzy jego rodziny. Ten jednak stanowczo odmawia. W ostatnich tygodniach kilkakrotnie pojawiały się informacje o tajnych negocjacjach między przedstawicielami reżimu i opozycji.

bCZsnyte
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)