Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lista deputowanych zgodna z przewidywaniami opozycji

0
Podziel się

Jedyny okręg, gdzie - według oficjalnych danych Centralnej Komisji Wyborczej - nie został wybrany deputowany, znajduje się w Homlu na wschodzie kraju.

Lista deputowanych zgodna z przewidywaniami opozycji
(PAP/EPA)
bDYbgbqt

Lista deputowanych, którzy zostali wybrani do niższej izby parlamentu Białorusi, Izby Reprezentantów, jest całkowicie zgodna z przypuszczalną listą prorządowych deputowanych, opublikowaną tuż po rozpoczęciu niedzielnego głosowania przez opozycję.

_ - Idziecie na wybory? A lista już jest znana _ - napisał na swojej stronie internetowej niezależny tygodnik _ Nasza Niwa _, zachęcając czytelników, by po głosowaniu porównali jego listę z oficjalnym spisem deputowanych.

Jedyny okręg, gdzie - według oficjalnych danych Centralnej Komisji Wyborczej - nie został wybrany deputowany, znajduje się w Homlu na wschodzie kraju. Startował tam tylko jeden kandydat, przedstawiciel Liberalno-Demokratycznej Partii Białorusi (LDPB), który nie otrzymał większości głosów - poinformowała szefowa CKW Lidzija Jarmoszyna.

bDYbgbqv

_ Nasza Niwa _ odnośnie tego okręgu pisze, że startował w nim wcześniej główny inspektor Administracji Prezydenta w obwodzie homelskim, który jednak został zwolniony ze stanowiska 6 września i zrezygnował z ubiegania się o mandat deputowanego, pozostawiając na liście kandydatów tylko reprezentanta LDPB.

_ Cały kraj zamarł w oczekiwaniu: czy większość wyborców +zagłosuje+ przeciw niemu? Czy też w izbie zjawi się +niezależny+ kandydat? _ - pisała _ Nasza Niwa _.

Liberalno-Demokratyczna Partia Białorusi nie miała przedstawicieli w poprzednim składzie parlamentu, ale przez środowiska demokratyczne na Białorusi nie jest uznawana za opozycję. Jest to ugrupowanie ideologicznie zbliżone do Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego.

_ - Jej (LDPB) flirt z władzami trwa już długi czas. Teraz jest to partia elit biznesowych, którzy współpracują z aparatem państwowym, także nieformalnymi kanałami _ - powiedział PAP redaktor naczelny społeczno-naukowego pisma _ Arche _ Waler Bułhakau.

bDYbgbqB

Druga tura głosowania w okręgu, gdzie nie wybrano deputowanego, ma odbyć się razem z wyborami do rad lokalnych w 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Białorusi mogą być nieważne Do Centralnej Komisji Wyborczej napływają liczne skargi, głównie na usuwanie obserwatorów z lokali wyborczych.
"Polacy mogą się od nas uczyć, jak robić wybory" Wszystkie wybory na Białorusi od 1996 roku zostały uznane za nieuczciwe. Mimo tego prezydent kraju nie traci dobrego samopoczucia.
"To już nie wiem, jak przeprowadzać wybory" Ci, którzy wzywają, by nie głosować, to - według prezydenta -_ tchórze, którzy nie mają nic do powiedzenia. _
bDYbgbqW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)