Notowania

Londyn delegalizuje pakistańską organizację

TTP stoi za zamachami terrorystycznymi w Pakistanie, w których zginęło wielu ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Wiceminister spraw wewnętrznych Damian Green przekonał Izbę Gmin do zdelegalizowania w Wielkiej Brytanii organizacji znanej jako TTP. Stoi ona za zamachami terrorystycznymi w Pakistanie. *

Jest to dziewiąta organizacja muzułmańska zdelegalizowana na mocy ustawy antyterrorystycznej z 2000 roku. Greek, odpowiadający za sprawy imigracji i kontroli granic, powiedział posłom, że TTP (Tehrik-i-Taliban Pakistan) ma na swym koncie kilka terrorystycznych ataków w Pakistanie, w tym samobójczy zamach przed budynkiem sądu w marcu 2009 roku, w którym zginęło 14 osób.

Według Grena, TTP dokonała też zamachu na posterunek pakistańskiej policji we wrześniu zeszłego roku w którym zginęło 17 osób. Ta sama organizacja zaatakowała konwój NATO i konsulat USA w Peszawarze. Była też zamieszana w nieudany atak na nowojorskim Times Square w zeszłym roku.

_ - To aktywna terrorystyczna organizacja, która dokonała dużej liczby ataków pociągających za sobą śmierć wielu osób _ - wyjaśnił Green. _ - TTP ogłosiła różne cele i żądania jak m. in. egzekwowanie prawa szariatu, opór wobec pakistańskiej armii i usunięcie sił NATO z Pakistanu _.

Green wyraził nadzieję, że zakaz ułatwi policji rozpracowanie organizacji, którą uznał za niereprezentacyjną dla pakistańskich i innych muzułmańskich społeczności w Wielkiej Brytanii. Przyznał zarazem, że niektóre organizacje muzułmańskie próbują obejść zakaz działalności zmieniając nazwę.

Zasłaniając się względami bezpieczeństwa minister odmówił potwierdzenia, czy rząd nosi się z zamiarem zdelegalizowania innej muzułmańskiej organizacji, Hizb ut-Tahrir, mającej zasięg globalny, którą swego czasu ostro napiętnował premier David Cameron.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t129262.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;15;osob;zginelo;11;jest;rannych,9,0,754697.html) Pakistan: 15 osób zginęło, 11 jest rannych W mikrobusie jadącym z Hangu do Kohat prawdopodobnie eksplodowała bomba.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t125257.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;ofiary;samolotow;bezzalogowych,203,0,739019.html) Kolejne ofiary samolotów bezzałogowych Liczba zabitych w Pakistanie wzrosła do 25 osób. To kolejne ataki w ciągu tej doby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;nie;ulatwi;scigania;liderow;al;kaidy,173,0,714413.html) Pakistan nie ułatwi ścigania liderów Al Kaidy Władze nie chcą zgodzić się na loty samolotów bezzałogowych w Beludżystanie.
Tagi: terroryzm w wielkiej brytanii, pakistan, delegalizacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz