Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lot MH370. Chińskie statki szukają zaginionego Boeinga

0
Podziel się:

Cztery chińskie statki przeszukują teren o powierzchni 120 000 kilometrów kwadratowych w Zatoce Bengalskiej.

konferencja prasowa na temat zaginięcia malezyjskiego samolotu
konferencja prasowa na temat zaginięcia malezyjskiego samolotu (PAP/EPA)
bFfJMeyd

Chińskie statki szukają zaginionego Boeinga wzdłuż dwóch korytarzy powietrznych, którymi mogła poruszać się maszyna. Chińska flotylla składająca się z 10 jednostek podzieliła się na dwie grupy.

Cztery chińskie statki przeszukują teren o powierzchni 120 000 kilometrów kwadratowych w Zatoce Bengalskiej. W tej części misji bierze udział okręt podwodny, wykorzystywany do akcji ratowniczych. 5 innych statków pływających pod banderą Chin, w tym dwie jednostki chińskiej marynarki wojennej przeszukują akweny pomiędzy Sumatrą i Jawą. To pas o powierzchni ponad 180 000 kilometrów kwadratowych.

W poszukiwaniach bierze też udział jednostka zaopatrzeniowa, która dołączy do drugiej części flotylli. W operację zaangażowano także 21 chińskich satelitów.

bFfJMeyf

Krewni pasażerów lotu MH370 są wściekli. Żądają informacji

Dwie trzecie z 239 osób na pokładzie zaginionego Boeinga to obywatele Chin. Samolot linii Malaysia Airlines zaginął 12 dni temu.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa boeinga. Szukali w złym miejscu? Według źródeł, na które powoływała się wczoraj agencja Reuters, zaginiony boeing miał zawrócić z drogi do Pekinu i co najmniej przez godzinę - lecieć bez emitowania sygnału na niskiej wysokości.
Samolot mógł zostać porwany. Policja w domu pilota Porywacze prawdopodobnie wyłączyli system łączności. Policja przeszukała dom pilota.
Chiny też poszukują zaginionego Boeinga 777 Chińskie służby będą przeszukiwać swoje terytorium - poinformował ambasador Chin w Malezji, cytowany przez agencję Xinhua.
Boeing 777 to nie pierwszy samolot, który zaginął W dziejach lotnictwa nie brakuje podobnych przypadków, niektóre do dziś nie zostały wyjaśnione.
bFfJMeyG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)