Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki na ukrainie
30.01.2014 19:12

Lwowski Euromajdan o amnestii

Protestujący na lwowskim Euromajdanie zorganizowanym na Prospekcie Swobody w centrum miasta są rozczarowani przyjętą przedwczoraj przez Radę Najwyższą ustawą o amnestii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Ukraiński parlament

Zakłada ona wypuszczenie z aresztów zatrzymanych uczestników opozycyjnych manifestacji, ale pod warunkiem opuszczenia przez ich kolegów budynków administracji publicznej.

Roman, który odpowiada za jeden z namiotów rozbitych na miejscowym _ Euromajdanie _ i - z obawy o bezpieczeństwo swoich bliskich - nie chce ujawnić nazwiska, nie ufa władzom w Kijowie: _ Uważam, że przyjęta wczoraj ustawa o amnestii, to tylko wybieg ze strony rządzących _ - mówi. _ _

_ - Przyjęto tę ustawę z naruszeniem porządku prawnego. Została przyjęta przez garstkę deputowanych. Nie znamy też dokładnie szczegółów prac nad tą ustawą. Nasz cel zresztą to odejście prezydenta i upadek dyktatorskiego reżimu. I dalej będziemy się tego domagać. Jesteśmy tu już ponad 2 miesiące, ale nie brakuje nam zapału do działania. Ludzie się jeszcze nie zmęczyli i myślę, że szybko się nie zmęczą _ - dodaje.

Roman zapewnia, że jego koledzy, którzy tydzień temu zajęli siedzibę podległej prezydentowi Obwodowej Administracji Państwowej i nie wpuszczają do pracy jej urzędników - nie opuszczą gmachu_ . _

_ - Myślę, że setki ludzi, którzy są teraz w tym budynku, zostaną tam. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. My też się nigdzie nie ruszamy. Władze w Kijowie chcą, by w zamian za amnestię - opuścić budynki administracyjne, żeby Majdany w całej Ukrainie się zwinęły. To jest dla nas absolutnie nie do przyjęcia. Nie zgodzimy się na to w żadnym wypadku. Opozycja w Radzie Najwyższej też taką ugodę odrzuca. A gdyby nawet się na to zgodzili, to staliby się tym samym największymi wrogami narodu, jeszcze większymi niż Janukowycz _ - podkreśla.

Manifestanci, którzy zajęli siedzibę Obwodowej Administracji, powołali do życia Obywatelską Samoobronę. Organizacja liczy już ponad 300 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zamieszki na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz