Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Macierewicz: Amerykanie pomogą nam wyjaśnić katastrofę

0
Podziel się:

Antoni Macierewicz i Anna Fotyga spotkali się z kongresmenem.

Macierewicz: Amerykanie pomogą nam wyjaśnić katastrofę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESiwDQR

Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga i poseł Antoni Macierewicz (PiS), przebywający z wizytą w Waszyngtonie w związku z katastrofą pod Smoleńskiem, spotkali się z republikańskim kongresmanem z Kalifornii Daną Rohrabacherem.

Jest on członkiem Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów. Biuro kongresmana potwierdziło, że spotkanie miało miejsce. Fotyga i Macierewicz poinformowali, że poprzedniego dnia spotkalisię z ekspertami ds. lotnictwa i specjalistami w zakresie problematyki Europy Środkowej i Wschodniej. Nie podali jednak bliższych szczegółów.

Fotyga powiedziała, że spotkania te _ mogą dostarczyć wiedzy eksperckiej w sprawie katastrofy smoleńskiej _ i mogą _ wspomóc zarówno polskie władze, jak i zespół parlamentarny w dojściu prawdy na ten temat _.

bESiwDQT

Chodzi o zespół parlamentarny ds. wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem, któremu przewodniczy poseł Macierewicz. Jego wizyta wraz z byłą szefową MSZ ma na celu uzyskanie amerykańskiego poparcia dla inicjatywy utworzenia międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy.

_ - Wszystko wskazuje na to, że do czasu naszego wyjazdu ukształtuje się tutaj, w USA zespół ekspercki, który będzie wspomagał nasz zespół parlamentarny. Nasze wczorajsze rozmowy doprowadziły też do zaangażowania się szeregu osób związanych z lotnictwem bezpośrednio, a także z informacją na temat lotnictwa _ - powiedział Macierewicz na spotkaniu z korespondentami polskimi w Waszyngtonie.

_ - Rozmawiamy także o szerszym tle politycznym. Jesteśmy tutaj, żeby zabiegać o zainteresowanie amerykańskie dla Europy Środkowej i Wschodniej, w tym dla Polski _ - dodała Fotyga.

Zapytany, czy nie obawia się, że polska dyplomacja będzie usiłowała im przeszkodzić w osiągnięciu celu wizyty, Macierewicz odpowiedział przecząco. - _ Nic takiego nie sądzimy. Nikogo o nic nie podejrzewamy, naprawdę _ - zapewnił.

bESiwDQZ

Kongresman Rohrabacher, reprezentujący okręg w Kalifornii, jest członkiem Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów i należy do grupy najbardziej konserwatywnych członków Kongresu. Przez pewien czas przewodniczył podkomisji ds. aeronautyki i przestrzeni kosmicznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t19924.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smolenska;misja;fotygi;i;macierewicza;w;usa,13,0,710413.html) Smoleńska misja Fotygi i Macierewicza w USA Politycy, chcą by Amerykanie przyłączyli się do śledztwa w sprawie katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;inicjatywy;macierewicza;koncza;sie;awantura,140,0,710796.html) Sikorski: Inicjatywy Macierewicza kończą się awanturą Szefowi MSZ nie podoba się wyjazd polityków PiS do USA.
bESiwDRu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)