Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
18.08.2010 09:20

Macierewicz: Polska w sprawie Smoleńska jest bezradna

Poseł PiS wytyka błędy rządu w relacjach z Rosjanami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz uważa, że w śledztwie smoleńskim prowadzonym przez rosyjskich śledczych mamy do czynienia z manipulacją. Szef parlamentarnego zespołu do zbadania katastrofy smoleńskiej nazwał je niewiarygodnym.

Naczelny Prokurator Wojskowy generał Krzysztof Parulski od wczoraj przebywa w Moskwie. Dziś weźmie udział w powtórnej procedurze kopiowania niektórych fragmentów czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu.

Szef parlamentarnego zespołu do zbadania katastrofy smoleńskiej powiedział, że prokurator generalny Andrzej Seremet powinien zdecydowanie zażądać czarnych skrzynek,a nie wyłącznie ich kopii.

POSŁUCHAJ ANTONIEGO MACIEREWICZA:

Macierewicz podkreśla, że im dłużej polscy śledczy będą pracowali na kopiach czarnych skrzynek, tym dłużej śledztwo będzie niewiarygodne. Szef zespołu do zbadania smoleńskiej katastrofy zwrócił uwagę, że Polska popełniła błąd przy występowaniu o oryginały czarnych skrzynek.

POSŁUCHAJ ANTONIEGO MACIEREWICZA:

Macierewicz dodał, że Polska jest bezradna w sprawie śledztwa smoleńskiego. Poseł żąda od premiera przejęcia części śledztwa prowadzonego przez Rosjan.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: katastrofa w smoleńsku, macierewicz, smoleńsk, tragedia, katastrofa, rząd, śledztwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz