Notowania

katastrofa w smoleńsku
24.10.2010 17:23

Macierewicz zrobi wystawę o katastrofie

Poseł zamierza napiętnować politycznych winowajców, czyli ekipę Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Niepublikowane zdjęcia z miejsca katastrofy TU-154, wypunktowanie błędów w oficjalnym śledztwie, przypomnienie _ nagonki _ na parę prezydencką oraz napiętnowanie politycznych winowajców, czyli ekipy Donalda Tuska.

Tak będzie wyglądać multimedialna wystawa, którą przygotowują Antoni Macierewicz i członkowie parlamentarnego zespołu badającego okoliczności tragedii smoleńskiej. O sprawie pisze _ Newsweek _.

Wedle założeń ekspozycja ma być pokazana w Parlamencie Europejskim oraz w polskim Sejmie, jeśli zgodzą się na to władze izby, a później ruszy w Polskę. W terenie wystawie mają towarzyszyć seminaria i wykłady.

Jak wyjaśnia poseł Macierewicz, jego zespół jest zmuszony do podjęcia takiej inicjatywy, bo rząd nie przekazuje wiadomości na temat przebiegu smoleńskiego śledztwa. Antoni Macierewicz ocenia, iż wynikami dochodzenia, które mogą być niewygodne dla ministrów, premier Tusk też nie będzie chciał się podzielić z opinią publiczną. Poseł dodaje, że o całej sprawie powinna się dowiedzieć społeczność międzynarodowa.

To ostatnie ma umożliwić zapis regulaminu Parlamentu Europejskiego, zgodnie z którym każdy deputowany może zorganizować w gmachu tej instytucji wystawę na dowolnie wybrany temat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t95335.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/odszkodowanie;za;smolensk;zona;ofiary;chce;1;5;mln;zl,111,0,633967.html) Odszkodowanie za Smoleńsk: żona ofiary chce 1,5 mln zł To połowa kwoty, jaką wg medialnych doniesień dostała Marta Kaczyńska
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t111780.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;smolensk;to;najwieksza;tragedia;po;ii;wojnie,59,0,685371.html) Kaczyński: Smoleńsk to największa tragedia po II wojnie Prezes PiS chce w całym kraju tablic i pomników upamiętniających ofiary.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t94628.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dostalismy;rosyjska;wersje;przyczyn;katastrofy;smolenskiej,78,0,695886.html) Dostaliśmy rosyjską wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej Raport MAK nie będzie na razie opublikowany, Polska ma dwa miesiące by zgłosić swoje uwagi.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, donald tusk, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz