Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mały ładunek wybuchowy w pobliżu sanktuarium w Aparecida

0
Podziel się

Brazylijska policja odkryła bombę na terenie parkingu w pobliżu sanktuarium, które jutro odwiedzi papież Franciszek.

Mały ładunek wybuchowy w pobliżu sanktuarium w Aparecida
(PAP/EPA)
bCYwHpfV

Incydent nie ma związku z obecnością papieża w Brazylii - zapewnił Watykan.

Informację o ładunku podały najpierw brazylijskie media państwowe. Potwierdził ją rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi, który zapewnił, że incydent _ ewidentnie nie ma bezpośredniego związku z obecnością papieża _.

Wczoraj papież Franciszek przybył do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży. Program wizyty będzie realizował od środy; tego dnia pojedzie właśnie do sanktuarium maryjnego w Aparecida, gdzie odprawi mszę.

bCYwHpfX

Wczoraj wieczorem (czasu polskiego) odbyła się w ogrodzie pałacu Guanabara, siedzibie gubernatora stanu, oficjalna ceremonia powitania papieża, z udziałem prezydent Brazylii Dilmy Rousseff. Media odnotowują, że godzinę po zakończeniu uroczystości w pobliżu pałacu doszło do starć policji z uczestnikami kilkusetosobowej demonstracji. Policja użyła gumowych kul i gazu łzawiącego, by rozproszyć tłum.

Według AFP manifestanci przyszli pod pałac, by na wezwanie grupy Anonymous de Rio zaprotestować przeciwko wielomilionowym kosztom papieskiej wizyty. Associated Press wiąże jednak ten protest z wcześniejszymi antyrządowymi demonstracjami, do jakich doszło w Brazylii w czerwcu.

bCYwHpgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)